ورزشی

برد مقتدرانه مدعیان و تساوی ارزشمند زغال سنگ طبس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، هفته نخست از سی و ششمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های کشور عصر امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه با برگزاری ۵ دیدار آغاز شد که طی آن تیم‌های مس، شهید شاملی، فولاد سپاهان اصفهان و پلمیر خلیج‌فارس توانستند از سد حریفان خود عبور کنند و دیدار گیتی پسند و زغال سنگ طبس نیز با تساوی پایان یافت.

در مسابقات هفته نخست لیگ برتر، صنعت مس که به سبزوار رفته بود، نخستین پیروزی خود را در لیگ سی و ششم کسب کرد.

در دومین دیدار هفته نخست، شاگردان کیوان صادقی در تیم گیتی پسند در نخستین مسابقه به مصاف زغال سنگ طبس رفتند و به نتیجه تساوی رضایت دادند.

نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نایب قهرمان فصل گذشته هم که با سرمربی جدید خود یعنی حمید صادقی شاه‌نشین به اراک رفته بود، توانست حریف خود را در نیمه نخست با نتیجه با نتیجه ۲۲-۳۴ نماینده این شهر را از پیش رو بردارد.

نتیجه دیدار جذاب دو تیم تازه وارد لیگ نیز به سود نماینده خرم‌آباد به پایان رسید. فرازبام خائیز دهدشت و پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد که تازه مجوز ورود به به لیگ برتر هندبال را کسب کرده‌اند، در نخستین دیدار لیگ مقابل هم صف‌آرایی کردند که برنده این تقابل پلمیر بود.

در آخرین دیدار هفته نخست نیز دو تیم اصفهانی پرواز هوانیروز و فولاد سپاهان اصفهان به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان شهداد مرتجی موفق شدند با نتیجه ۲۴-۲۷ از سد همشهری خود عبور کنند.

گفتنی است مسابقه دو تیم نفت و گاز گچساران و سپاهان نوین به دلیل عدم حضور تیم اصفهانی در زمین بازی برگزار نشد و کمیته انضباطی فدراسیون هندبال به زودی در خصوص نتیجه این دیدار تصمیم‌گیری خواهد کرد.

نتایج کامل هفته نخست لیگ برتر هندبال مردان به این ترتیب است:

* نفت و گاز گچساران – سپاهان نوین اصفهان (برگزار نشد)
* فراز بام خائیز دهدشت ۳۶ – پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد ۴۱
* آلومینیوم اراک ۲۲ – نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۳۴
* گیتی پسند اصفهان ۲۷ – زغال سنگ طبس ۲۷
* پرواز هوانیروز ۲۴ – فولاد مبارکه سپاهان ۲۷
* پیکان سبزوار ۲۰ – صنعت مس کرمان ۲۵

رده‌بندی تیم‌ها در پایان هفته اول لیگ برتر هندبال مردان هم به این شرح می باشد:

۱- شهید شاملی کازرون با ۲ امتیاز
۲- پلیمر خلیج فارس با ۲ امتیاز
۳- مس کرمان با ۲ امتیاز
۴- فولاد مبارکه سپاهان با ۲ امتیاز
۵- گیتی پسند با یک امتیاز
۶- زغال سنگ طبس با یک امتیاز

تیم های نفت و گاز گچساران، سپاهان نوین، پرواز هوانیروز، فراز بام دهدشت، پیکان سبزوار، آلومینیوم اراک هم بدون امتیاز و با احتساب اختلاف گل در رده های هفتم تا دوازدهم ایستادند.

لازم به ذکر است مسابقات هفته دوم لیگ برتر هندبال شنبه ۱۸ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.