ورزشی

امارات از مواد هیدروکربنی، گرافن و گرافیت تولید خواهد کرد

خبرگزاری ایران تودی؛ این توافق‌نام طرفین را به گرد هم می‌آورد تا به طور مشترک روی تأمین مالی، طراحی، ساخت و راه‌اندازی یک راکتور کاویتاسیون هیدرودینامیکی در مقیاس کوچک  کار کنند، راکتوری که می‌تواند مواد اولیه نفتی را به گرافیت، گرافن و هیدروژن تبدیل ‌کند.

فرست گرافن در اکتبر ۲۰۲۱، پس از یک همکاری موفق با گروه تحقیق و توسعه مستقر در بریتانیا، Kainos Innovation Limited، حق استفاده از این اختراع را برای فناوری کاویتاسیون هیدرودینامیکی، معروف به فناوری Kainos  به دست‌آورد. فناوری Kainos به طور مستقیم مواد اولیه هیدروکربنی ارزان قیمت را به گرافن و گاز هیدروژن تبدیل می‌کند.

از زمان به دست آوردن پتنت‌های مربوط به این فناوری، فرست گرافن به دنبال تجاری سازی این فناوری از طریق کاربرد آن در بخش نفت و گاز بوده است، جایی که توانایی آن در تولید منابع انرژی جایگزین و همچنین مواد گرافیتی مصنوعی به صنعت کمک می کند.

یکی از نتایج اعلام شده از این تفاهم نامه جدید این است که طرفین به طور مشترک پیشنهادی را به شرکت نفت دولتی ابوظبی برای تأمین بودجه طراحی، ساخت و راه‌اندازی یک راکتور متحرک در مقیاس کوچک ارائه خواهند کرد. امداد بیش از ۴۰ سال است که راه‌حل‌های فن‌آوری یکپارچه بالادستی و پایین‌دستی را برای بخش نفت امارات متحده عربی با تمرکز فزاینده بر به حداقل رساندن تأثیرات زیست‌محیطی و کمک به شرکت‌ها برای رسیدن به جایگاه رفیع ارائه می‌کند.

مایکل بل، مدیر عامل شرکت فرست گرافن گفت: «ما فناوری Kainos را خریداری کردیم، زیرا می‌دانستیم که صنایعی در مقیاس عظیم و رو به رشد برای بهره مندی از کاربرد آن وجود دارد. بخش انرژی و خودروهای الکتریکی در میان متقاضیان این فناوری خواهند بود. دسترسی امداد به بازار انرژی خاورمیانه و جهانی بسیار زیاد است، همانطور که تقاضای فزاینده برای مواد گرافیتی مصنوعی برای کمک به انتقال انرژی وجود دارد. داشتن یک شریک راهبردی مانند امداد که می تواند یک راکتور آزمایشی را توسعه دهد و آزمایش کند، به فرست گرافن اجازه می دهد از مالکیت فکری در این حوزه استفاده نماید.»

تولیدکنندگان نفت باید ردپای کربن خود را کاهش دهند. به کار گیری فناوری Kainos و کمک به کربن‌زدایی از طریق تولید هیدروژن و مواد گرافیتی، سرمایه‌ بیشتری را در توسعه این فناوری جذب خواهد کرد.

انتهای پیام/

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.