ورزشی

از دقیقه ۳۰ علیه من شعار دادند

آفتاب‌‌نیوز :

ساکت الهامی بعد از شکست ۳ بر صفر مس رفسنجان مقابل شمس‌آذر قزوین در نشست خبری اظهار کرد: به خاطر این شکست عذرخواهی می‌کنم. به تیم داوری تبریک می‌گویم، عالی قضاوت کردند. در این دو سال اخیر هیچ تیم داوری را ندیده بودم که این قدر خوب قضاوت کنند و حتی یک اشتباه هم نداشتند. به تیم خوب شمس‌آذر هم تبریک می‌گویم کاملا مستحق برد بودند. از دقیقه یک از تیم ما برتر بودند و هر سه امتیاز حقشان بودند. به بازیکنانم هم خسته نباشید می‌گویم زحمت خود را کشیدند. حاصل کارمان بود همان بود که مشاهده کردید، مقصر اصلی من هستم از هواداران واقعی مس عذرخواهی می‌کنم. من بدتر از این‌ها را دیدم و مطمئنم این وضع را جبران می‌کنیم. این باخت چیزی از ارزش‌های بازیکنانم کم نمی‌کند، مقصر من هستم و اینجا هستم تا جواب یک به یک شما را بدهم و با کمال میل از شما عذرخواهی می‌کنم.

سرمربی مس رفسنجان در مورد این که شکست هر تیمی با تعداد گل بالا طبیعی است اما شعار علیه او از دقیقه ۳۰ شعار بدهند طبیعی نیست و کرمانی‌ها چوب این اتفاق را برای مس کرمان خوردند، گفت: دقیقه ۲۰ بود که شعار دادند. طبیعی است فوتبال از این شرایط در آن پیش می‌آید. چون باختیم نمی‌توانم حرفی در این مورد بزنم و حق‌شان بود و برای من ایرادی ندارد اما بازیکنان ما روحیه شکننده‌ای دارند و دیدید که کاملا بهم ریختند. از آن تماشاگران هم عذرخواهی می‌کنم. دوست داشتند برنده شویم اگر نتیجه می‌گرفتیم آنها نمی‌توانستند این اتفاق را رقم بزنند.

وی در مورد مشکلات مالی باشگاه و این که بازیکنان روحیه لازم را نداشتند، گفت: اگر بخواهم امشب در مورد مشکلات مالی حرف بزنم می‌گویند ساکت دارد فرار رو به جلو می‌کند! واقعیت این است که سه گل خوردیم و با سر پایین و شرمندگی برای من است. هیچ دلیلی هم جز اینکه من بد بودم، نیست اما به شما قول شرف می‌دهم که این تیم را بلند می‌کنم و آخر این تیم خوش است. این اولین و آخرین جای من نبوده است. مطمئنا خیلی جاها بدتر از این شرایط را تجربه کرده‌ام و این روزهای سخت فوتبال برای همه اتفاق می‌افتد.

وی افزود: از یک نظر خوشحالم که جایی این اتفاق افتاد که فرصت جبران داریم. فصل گذشته هم همین شرایط را در تیم هوادار داشتم. به شما قول می‌دهم که ۵ هفته اول از ۵ هفته فصل گذشته بهتر نتیجه بگیریم. ما در مرحله گذر هستیم و از بازیکنانم هیچ ایرادی نمی‌توانم بگیرم اما یک روز فوتبال اینجوری است که پنالتی شما گل نمی‌شود  از وسط زمین گل می‌خورید. پنالتی‌زن تیم ما محسن بود ولی مهدی محبی فوق العاده بازی کرد. هیچ راهی برای گیر دادن به بازیکنان ندارم دوست دارم به بازیکنانم گیر بدهم. خودم می‌دانم مقصرم! چرا؟  به شما قول می‌دهم که درستش می‌کنم.

الهامی در مورد درگیری برخی بازیکنان با نیمکت و استرس زیاد بازیکنانش، گفت: استرس برد بود اما با نیمکت کسی حرفی نزد فقط یک میثم بود که یکی از بازیکنان اشتباه متوجه شده بود. موضوع خاصی نبود اما استرس داشتیم. برای من این اتفاقات می‌افتد و با یک برد نه این‌وری می‌شوم نه آن‌وری. من را می‌شناسید، سخت‌تر از این را هم تجربه کرده‌ام. سختی‌های فوتبال را دیده‌ام و کشیده‌ام اما بازیکنان‌مان شکننده هستند و این تیم روحیه‌ شکننده‌ای دارند و مثل برخی جاها نیستند. امروز خوب بازی می‌کردند اما در تصمیم‌گیری‌های آخرمان بد عمل کردیم. به آقای دقیقی بابت تیم خوبش تبریک می‌گویم خیلی خوب جنگیدند. بحق‌ترین تیم برای پیروزی بودند. مساوی هم حق ما نبود. باید منطقی صحبت کنم و قبول کنم. اگر اشتباهات خودم را قبول نکنم نمی‌توانم بازیکنام را جلو ببرم. حرف شما را روی تخم چشمانم می‌گذارم ولی به شما قول می‌کنم به عنوان یک برادر این وضعیت را درست می‌کنم.

سرمربی مس رفسنجان درباره اینکه شما چقدر زمان لازم دارید تا تیم را به شرایط مطلوب برسانید، پاسخ داد: بعد از تعطیلات فیفادی قول می‌دهم فوتبالی که مدنظرم است را ارائه کنیم. هرچند از نظر من بازیکنانم چه در نیمه اول و چه در نیمه دوم از نظر کیفیت خوب بازی کردند. تماشاگران حق دارند، آنها دوست دارند تیم‌شان برنده شود، اینکه من الان بگویم فلان کار را می‌کنم اصلاً اینجور نیست، باید به تماشاگران احترام گذاشت آنها به ما احترام گذاشتند و به ورزشگاه آمدند تا برد تیم‌شان را ببینند، من هم باید به آنها احترام بگذارم، اینها همان کسانی هستند که اگر ما برنده شویم و سه گل بزنیم بهترین مربی دنیا می‌شویم، الان چیزی که به جز اینکه بخواهم بگویم معذرت می‌خواهم و جبران می‌کنم برای گفتن ندارم.

الهامی در مورد اینکه مس فصل گذشته رتبه تک‌رقمی کسب کرده و انتظار هوادارن از این تیم زیاد است و در هر سه بازی بازیکنان مس در خط دفاع و دروازه‌بان اشتباه داشتند و ضعف خط دفاعی مشهود بود و از آنجا خریدهای خوبی هم باشگاه انجام داده است و بیشترین اشتباه در دو بازی گذشته را رامتین سلیمان‌زاده انجام داده، گفت: گفتم من مقصرم، رامتین یکی از باشرف‌ترین بازیکنانی است که تا به حال در زندگی‌ام دیده‌ام. شاید مدت کمی با او کار کرده‌ام‌ اما بازیکن باشرفی است. شکل دفاعی ما مشکل دارد و به شما قول دادم که درستش کنم. بمب خبری هم درکار نبوده است نمی‌دانم این بمب خبری چگونه درآمده است. قطعاً سجاد شهباززاده نیاز به زمان دارد که به شرایط آرمانی برسد، جلال علی محمدی و علی عدنان همین شرایط را دارد. ۶-۷ بازیکن تیم جدا شده است هیچ ابائی ندارم و حق با شما است اما باید شرایط تیم را درست کنیم. با این حال نباید امروز سه گل می‌خوردیم در بدترین حالت، حالا که خورده‌ایم باید درستش کنم. مثل یک برادر کمکم کنید تا این تیم را درست کنیم. دست به دست هم می‌دهیم و تیم را درست می‌کنیم اگر هم الان انتقاد می‌کنید کاملاً به جا است همه انتقادها به دیده منت اما بعد از تعطیلات تیم مس دیگری را خواهید دید. همین نفرات بازی می‌کنند اما با شرایط بهتر، مقصرش من بودم و چون دوست ندارم به چیزهایی برگردم که ربطی به من ندارد و من دنبال بهانه نیستم. من اگر دنبال یهانه باشم هیچ وقت رشد نمی‌کنم باید شب و روز کار کنم و قبول کنم اشتباه کردم و به کمک شما نیاز دارم و در این مدت پای بچه‌های من بایستید به شما قول می‌دهم این شرایط را درست کنم.

سرمربی مس رفسنجان در مورد اینکه اصلی‌ترین باخت امشب ضعف دفاعی بود یا مسئله دیگری، عنوان کرد: اگر بحث مشکلات روحی و روانی است من نتوانسته‌ام در رختکن تمرکز لازم را به بازیکنانم بدهم مقصر بازیکنان نیستند. دلیل اصلی باخت فقط ساکت الهامی است.

وی ادامه داد: برای چندمین بار می‌گویم هر اتفاقی در زمین بیفتد چیزی به نام اشتباه فردی در فوتبال وجود ندارد من را آورده‌اند تا اشتباه فردی را درست کنم و نتوانستم اما درستش می‌کنم ولی به شما قول می‌دهیم این تیم بهترین نتیجه دوران مربیگری من را خواهد گرفت.

او در مورد اینکه ۵۰ درصد از مسائل فوتبال به خارج از مستطیل سبز برمی‌گردد، گفت: شما از خیلی چیزها باخبرید من هم باخبرم، تیم باخته است اما گناه پورمحمدی چیست؟ 

الهامی در مورد گفته رئیس هیات فوتبال استان مبنی بر اینکه مس دیگر نمی‌تواند در ورزشگاه شماره دو میزبانی کند، گفت: من در جریان این مسائل نیستم و الان از شما می‌شنوم. اینها مسائل مدیریتی است. ما هم اینجا بازی می‌کنیم هواداران هم حق دارند باید به اینها ثابت کنم تیم من نتیجه‌ای که می‌گرفت این نبود ولی آن چه می‌گویید بحث مدیریتی است. در مورد پورمحمدی گفتم بگذارید تمامش کنم. شاید خیلی از شماها مشکلات را بدانید اما الان زمان این مسائل نیست. من آدمی نیستم که بخواهم مسئولیت را از روی دوشم بردارم. شما دیروز گفتید این تیم فصل تک رقمی بوده و پنجم شده است. همه اینها قبول اما نمی‌خواستم این جمله را بگویم ناراحت نشوید اما شما موفق‌ترین مربی در ۲۵ سال اخیر که در پرسپولیس و استقلال نبوده را به جای مربی قبلی آوردید. شما سرمربی آورده‌اید که در چهار سال گذشته دو جام قهرمانی به دست آورده به دیده منت من را با کسی مقایسه نکنید دوست ندارم با کسی مقایسه شوم همه مربیان برای من عزیزند اما من ساکت الهامی هستم. اینقدر شهامت و شجاعت دارم که اشتباهم را قبول کنم. اگر باز هم سؤال دارید جواب می‌دهم تا آخر تعطیلات به من وقت بدهید تیم را درست کنم.

وی افزود: باخت امشب شاید برای یک تیم در ۱۰ سال یک بار اتفاق بیفتد پنالتی گل نشود و از وسط زمین گل بخورد اگر آن گل در دقیقه ۹۱ می‌شد مورد قبول بود ولی وقتی طرف توپ را از وسط زمین قل داد و گل شد دیگر دست کسی نیست آن روز، روز تو نیست. وقتی هم داور برای ما پنالتی اعلام کرد به نیمکت‌مان گفتم امروز روز ما نیست پنالتی‌مان گل نمی‌شود. حامد لک چه توپ‌هایی را می‌گرفت توپ جلوی پای او کمانه کرد و از بالای سرش گل شد اینها اتفاقات است. اشتباهات فردی مال من است. لک اگر بهترین گلر ایران نباشد جزو دو دروازه‌بان برتر ایران است ولی یک روز اینگونه می‌شود. باز هم می‌گویم مقصری جز من وجود ندارد. 

الهامی در مورد اینکه نبود یک مهاجم تمام کننده در تیم شما چقدر مؤثر است، گفت: بازیکنان ما زحمات‌شان را کشیدند موقعیت گلزنی هم داشتیم اما همه اینها به من برمی‌گردد زمان می‌خواهم. آرمین یک مشکل دانشگاهی داشت که باید آن را حل کند بعد بتواند بازی کند. به درد ما می‌خورد اگر بتواند مشکلش را حل کند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.