از انتخاب سمیعی به عنوان سرپرست باشگاه استقلال حیرت زده شدم

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا خانی عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال ، درباره برکناری علی خطیر از سمت مدیرعاملی باشگاه استقلال اظهار داشت: همان طور که جواد نکونام نسبت به این موضوع ابراز خوشحالی کرد ما هم باید بگوییم که از این اتفاق خوشحال شدیم که تیم استقلال حالا در شرایطی قرار گرفته که لااقل کسی نیست برای سرمربی‌اش حتی در حد موضوعات روحی و روانی مشکل ساز شود چه برسد به بحث‌های دیگر.

وی سپس با اشاره به انتخاب «فرشید سمیعی» یکی از اعضای هیأت مدیره به عنوان سرپرست موقت باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که فرشید سمیعی در سال‌های گذشته برای باشگاه استقلال ایجاد کرده،‌ای کاش همان خطیر را نگه می‌داشتند و مدیرعامل باشگاه تغییر نمی‌کرد. همین آقا، ناسلامتی در دوران مدیریت آقای آجورلو و در بطن جلسات بسته شدن قرارداد‌های نجومی در هتل اسپیناس با انبوه بدهی‌های هنگفت روی دست باشگاه استقلال، معاون حقوقی باشگاه بود و تک تک قرارداد‌ها زیر نظر آقای فرشید سمیعی منعقد می‌شد. کسی که منافع باشگاه باید سرلوحه تمام کارهایش قرار داشته باشد. چطور ممکن است ایشان در جلسات حضور داشته، ولی چنین قرارداد‌هایی چندین برابر حد معمول در حضورش منعقد شدند.

خانی ادامه داد: درست در همان زمان که این آقا معاون حقوقی باشگاه استقلال بود قرارداد اجاره ۱۰ ساله ورزشگاه مرغوبکار به شخصی به آن شکل و با آن شرایط که منافع باشگاه استقلال را در آن نادیده گرفتند منعقد شد! ولی جناب سمیعی در آن زمان لابد فکر مسائل و منافع خودشان در باشگاه بودند که در جایگاه معاونت حقوقی باشگاه اعمال نظری در این قبیل قرارداد‌های عجیب و غریب نکردند. موضوع دیگر در بحث قرارداد اسپانسری به نام کاسکو بود که هنوز هم مشخص نیست تیم استقلال چرا اسم این شرکت را روی پیراهنش زد، ولی هیچ آورده‌ای برای باشگاه حاصل نشد. روزی که آقای فرشید سمیعی فردی به نام “ش. ق” را همراه با خودش به داخل باشگاه آورد من آنجا حضور داشتم. در حالی که هیچ پرداختی نقدی به حساب باشگاه واریز نشد مقرر کردند که اسم کاسکو روی پیراهن باشگاه استقلال نقش ببندد! این‌ها عجیب نیست؟

خانی تاکید کرد: قرار بود ۵۰ درصد از مبلغ پول قرارداد ۴۰ میلیارد تومانی نقداً و ۵۰ درصد مابقی طی دو فقره چک ۱۲.۵ و هفت و نیم میلیارد تومانی بعد از بازی چهارم تیم استقلال به حساب باشگاه واریز شود، اما بنده که در آن زمان مسئول امور مالی باشگاه در هیئت مدیره بودم نه پول نقدی دیدم و نه وصول چک‌ها را. تا جایی که خبر دارم هنوز هم مبلغی واریز و چکی وصول نشده است. امیدوارم آقایان پاسخی برای این قبیل سوالات داشته باشند. هرچند که هر بار ما سوال می‌کردیم جواب درست حسابی به ما نمی‌دادند تا در نهایت بنده را از هیئت مدیره کنار گذاشتند.

خانی همچنین با اشاره به قرارداد‌های منعقد شده دیگر در دوران مدیرعاملی مصطفی آجورلو در باشگاه استقلال گفت: فرشید سمیعی به عنوان معاون حقوقی باشگاه شاهد بودند که افرادی تحت عنوان مشاور مالیاتی، مشاور بیمه و از این قبیل سمت‌ها با باشگاه قرارداد می‌بستند و وارد لیست حقوق بگیران مجموعه می‌شدند و انتظار می‌رفت فرشید سمیعی به عنوان فرد اول حقوقی باشگاه نسبت به چرایی این مسائل حداقل اظهار نظر کند، اما به هر دلیلی بود ایشان صدایش در نمی‌آمد.

خانی در پایان خطاب به مالکان جدید باشگاه استقلال تصریح کرد: قطعاً مسئولان وزارت ورزش و ناظران سازمان بازرسی کل کشور در این باره می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار مالکان جدید باشگاه استقلال قرار بدهند. اینکه چرا الان ماه‌هاست حساب باشگاه استقلال مسدود شده و ورود و خروج پول به حساب باشگاه استقلال از طریق حساب فردی با اسم اختصاری “ر. آ” انجام می‌شود در حالی که مقادیر قابل توجهی پول برای رفع مشکلات مالیاتی به باشگاه پرداخت شده، ولی همچنان حساب استقلال مسدود است. این‌ها همه مسائلی است که قطعاً می‌تواند در بحث انتخاب فرشید سمیعی به عنوان سرپرست موقت باشگاه‌های استقلال موجب شود تا لااقل مالکان جدید باشگاه در این باره تجدید نظر کنند.