بین الملل

اردوغان: منتظر سفر «پوتین» به‌ترکیه در ماه جاری هستم

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز جمعه اعلام کرد که مشتاقانه منتظر سفر ولادیمیر پوتین همتای روس خود به ترکیه است.

رئیس جمهور ترکیه در این ارتباط ادامه داد که انتظار دارد این دیدار در ماه جاری میلادی در کشورش برگزار شود.

به گزارش ینی شفق، رئیس جمهور ترکیه پس از نماز جمعه استانبول به خبرنگاران در این خصوص گفت: تاریخ این دیدار به صورت دقیقی هنوز مشخص نیست؛ اما وزیر امور خارجه، رئیس سازمان اطلاعات، همگی در حال مذاکره هستند.

رجب طیب اردوغان در ادامه افزود: در چارچوب این مذاکرات، من فکر می‌ کنم که این دیدار در ماه آگوست انجام شود.

این در حالیست که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چند پیش در گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود بر اهمیت توافق غلات تاکید کرد.

رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود به وی اطمینان داد که ترکیه به تلاش های دیپلماتیک خود برای تمدید توافقنامه انتقال غلات از طریق دریای سیاه ادامه می دهد.

وی گفت که توقف طولانی مدت انتقال غلات به نفع احدی نیست و بزرگترین ضرر آن متوجه کشورهای نیازمند به غلات و کم درآمد است.

وی همچنین بر لزوم پرهیز از اقدامات تشدید کننده جنگ میان روسیه و اوکراین تاکید کرده بود.

همچنین سران روسیه و ترکیه درباره انجام سفر رئیس جمهور روسیه به ترکیه توافق کرده بودند.

310310

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.