بین الملل

اتحادیه اروپا با اعمال تحریم به دنبال انتقام‌گیری از ما است

سردار سنایی‌راد: پاسخ شدید به تهدید دشمن می‌دهیم

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تحریم اتحادیه اروپا علیه نیروی هوا فضای سپاه، گفت: اروپایی‌ها به دنبال این هستند که بتوانند به‌نوعی از ما انتقام بگیرند و این ناشی از شکستی است که دشمنان در طراحی اغتشاشات اخیر متحمل شدند.

سردار رسول سنایی‌راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، در مورد پیام رونمایی از موشک کروز پاوه در این مقطع زمانی، گفت: رخداد کنونی صرفاً یک اعلام بود! وگرنه اصل ساخت این‌ موشک‌ها از قبل هم سابقه و وجود داشته است و اعلام آن  توسط سردار حاجی‌زاده در این مقطع صورت گرفت.

وی بیان کرد: مجموع موشک‌ها، نوعی بازدارندگی در مقابل هرگونه وسوسه تهدید و اقدام علیه امنیت جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌کنند که درواقع جمهوری اسلامی ایران هم اراده و هم امکان مقابله را دارد و هرگونه اقدامی علیه امنیت ما با واکنش شدید مواجه خواهد شد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا افزود: خوشبختانه ایران چه در عرصه تولید محصولات نظامی، چه در دستیابی به آن‌ها و چه در امکان و اراده به‌کارگیری از آن‌ها هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و هدف از اعلام، درواقع بازدارندگی در مقابل هرگونه تهدید یا اقدام به تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران است که بدانند نباید دشمنان ما گرفتار اشتباه محاسباتی شوند و دست به اقدامی احمقانه علیه امنیت ما بزنند، چراکه این کار می‌تواند واکنش تند جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشته باشد.

سردار سنایی‌راد با اشاره به تحریم‌هایی که اروپایی‌ها علیه برخی از مجموعه‌های نظامی کشورمان انجام دادند، اظهار داشت: ساخت موشک‌های پیشرفته حاکی از آن است که این‌گونه تحریم‌ها هیچ تأثیری بر روند موفقیت‌ها و دستاورد‌های نظامی کشورمان نداشته است و همین تسلیحاتی که تاکنون ساخته شده‌اند همگی در شرایط سخت تحریمی بوده است؛ این اقدام آن‌ها را باید نمایشی تکراری و نخ‌نما شده برای ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی ایران محسوب کرد.

وی تأکید کرد: آن‌ها به دنبال این هستند که بتوانند به‌نوعی از ما انتقام بگیرند و این ناشی از شکستی است که دشمنان ما در طراحی اغتشاشات اخیر متحمل شدند. آن‌ها می‌خواستند از طریق تهاجم ترکیبی، کشور را به آشوب و جنگ داخلی بکشانند، اما امروز نه‌تنها چنین اتفاقی نیفتاد، بلکه آنچه در ۲۲ بهمن اتفاق افتاد نشان می‌دهد که مردم باوجود برخی فشار‌ها و حتی نارضایتی‌ها، اما پای دفاع از اصل نظام و حاکمیت ارضی کشور ایستاده‌اند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: دشمنان ما حماقتی به خرج دادند و دست به اقداماتی زدند که از آن بوی تجزیه‌طلبی و تروریسم به مشام می‌رسید و به نظر می‌رسد که این نوع اقدامات، ناشی از عدم شناخت و درک واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران است که بار‌ها تا الآن تکرار شده و نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

سردار سنایی راد تصریح کرد: دولت‌مردان اروپایی در این ماجرا باید هوشمندانه‌تر ورود پیدا کنند و ابزاردست جریانات صهیونیستی و گروه مخالف ایران (نیرو‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران) که معمولاً با داده‌ها و اطلاعات غلطی که به آن‌ها می‌دهند آن‌ها را به چنین محاسبات اشتباه فاحشی می‌اندازند، قرار نگیرند.

گفتنی است، اتحادیه اروپا به تازگی، نیروی هوا فضای سپاه، سازمان جهاد خودکفایی سپاه، شرکت اوج پرواز، شرکت پرآور پارس، صنایع هوایی قدس و صنایع هوایی شاهد را با ادعای حمایت نظامی از روسیه تحریم کرد!

انتهای پیام/