علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

5 نکته برای رسیدن به سلامت ارگانیک در زندگی

1- ارگانیک بخورید:

سوال: Namaskaram، Sadhguru. آیا رابطه ای بین بدن و قسمت خاصی از زمین که در آن قرار دارد وجود دارد؟ آیا مکان خاصی که یک نفر در آن بزرگ می شود روی آنها تأثیر می گذارد؟ به همین دلیل است که به ما می گویند غذاهای محلی را بخورید؟ بهترین متخصص تغذیه تهران

Sadhguru: نحوه عملکرد سیستم عمیق‌تر انسان قطعاً تحت تأثیر مکان است. در مورد هر زندگی دیگری نیز صادق است. زندگی گیاهی و جانوری که در جنوب هند بسیار راحت است، در هر نقطه ای از ایالت نیویورک یا در آن قسمت از جهان از بین می رود، زیرا زندگی در اینجا به طور متفاوتی تکامل یافته است. این فقط به دلیل آب و هوا و حجم نور خورشید یا سرما نیست. آن‌ها نیز تأثیر زیادی دارند، اما اینکه چرا زندگی به شیوه‌ای خاص تکامل یافته است، ربطی به مکان دارد.

در یوگا، نسخه غذا خوردن مسافتی است که یک مرد می تواند در یک روز طی کند. در یک روز، مسافتی که می توانید پیاده روی کنید باید شعاع منطقه ای باشد که از آن غذا می خورید. شما نباید غذاهایی را بخورید که دور از شما رشد کرده اند زیرا بدنی که حمل می کنید در اصل تکه ای از این سیاره است. اگر از آن منطقه خاصی که در آن زندگی می کنید غذا می خورید، یک تعامل دائمی بین بدن شما و زمین وجود دارد. حتی امروز که اینجا نشسته‌اید، اگر در این مکان بنشینید، بدن شما و این قسمت از زمین که روی آن نشسته‌اید در یک حالت دائمی تعامل بسیار عمیق هستند.

به همین دلیل است که تماس با زمین بخش بسیار مهمی از سلامت و تندرستی فرد است. در مرکز یوگا همیشه به افرادی که سالم نیستند در باغ کار می دهیم تا با زمین در ارتباط باشند. امروزه در چشمه های آبگرم مدرن، این ارتباط با زمین خود را به حمام گلی تبدیل کرده است. خب باید یه جوری در تماس باشی مهم نیست که چگونه این کار را انجام می دهید، چه با حمام گلی، با کار در زمین، خوابیدن روی زمین، یا هر کاری که انجام می دهید – اساساً سعی می کنید در تماس باشید.

2 -غذا خوردن برای رفاه

غذا یک معامله است. آنچه در زمین بود، آن را در بدن می بری. اگر غذایی که می خورید از ناحیه ای از زمین باشد که در آن زندگی می کنید، بدن بهترین عملکرد را خواهد داشت. فرض کنید در یک تکه زمین زندگی می کنید، غذای خود را پرورش می دهید و می خورید. در عرض یک ماه، یک تغییر بسیار واضح در سلامت بدن خود خواهید دید. من فکر می‌کنم اگر با زمینی که در آن زندگی می‌کنیم در تماس باشیم و غذا از منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، نه از جای دیگری، تهیه شود، می‌توانیم میزان ابتلا به سرطان را در این سیاره حداقل تا پنجاه درصد کاهش دهیم.

در حال حاضر، اگر برای صبحانه بروم، ممکن است غذا از نیوزلند، ویتنام یا کسی می‌داند از کجا بیاید. ما می توانیم وسایل را به اطراف حمل کنیم و سوپرمارکت هایی وجود دارند که می توانند دنیا را به شما بفروشند، اما ما این کار را بیشتر برای لذت انجام می دهیم، نه برای رفاه.

3- فصلی بخورید

در هند در تابستان با توجه به سبزیجات موجود در آن زمان و آنچه برای بدن مناسب است، غذا را به گونه ای، در فصل بارندگی به گونه ای دیگر و در زمستان به گونه ای دیگر طبخ می کنند. خوب است که آن حکمت را بیاوریم و بر اساس نیاز بدن و با توجه به آب و هوا یا آب و هوایی که در آن زندگی می کنیم بخوریم.

به عنوان مثال، وقتی دسامبر فرا می رسد، غذاهای خاصی مانند کنجد و گندم در بدن گرما تولید می کنند. پوست معمولاً به دلیل سرد شدن آب و هوا می شکند و مردم به طور سنتی از کرم های مرطوب کننده و مواردی از این قبیل استفاده نمی کنند. بنابراین همه به صورت روزانه کنجد می خوردند. بدن را گرم نگه می دارد و پوست را تمیز نگه می دارد. با گرمای زیاد در بدن پوست شما نمی شکند. در تابستان بدن گرم می شود، بنابراین غذاهای خنک می خوردند. به عنوان مثال، در تامیل نادو، کامبو (ارزن مروارید) می خورند. این موارد درست شد تا بدن بتواند خودش را برای آن فصل تنظیم کند.

4- رژیم غذایی گیاهی

یک سلول زنده همه چیز برای حفظ حیات دارد. اگر یک سلول زنده مصرف کنید، خواهید دید که حس سلامتی در سیستم شما با هر چیزی که می دانستید بسیار متفاوت است. وقتی غذا می پزیم، زندگی در آن را از بین می بریم. خوردن غذا پس از این فرآیند تخریب، همان مقدار انرژی حیاتی را به سیستم نمی دهد. بهترین جراح لیپوساکشن

5-رژیم میوه ای

هضم به معنای جاتاراگنی – آتش‌های گوارشی است. اگر این آتش‌ها باید به بهترین نحو بسوزند، میوه قطعا بهترین چیز است. متأسفانه بسیاری از افراد از بی حالی و اینرسی لذت می برند. زندگی آنها را لمس نکرده است، بنابراین آنها از مرده بودن بخشی از آنها لذت می برند. خواب، مسمومیت، پرخوری و فقط دراز کشیدن احساس بهتری نسبت به زنده بودن، فعال بودن و پویا بودن دارد. میوه ممکن است فقط برای چنین فردی مشکل ساز باشد زیرا شما را هوشیار و بیدار نگه می دارد. از سطوح بالای آگاهی نیز می توان احساس لذت شدید، مستی و لذت عمیق را شناخت.