عمومیاقتصادیکسب و کار ایرانیان

14 مهارت پولساز که می توانید در کمتر از یک سال یاد بگیرید

یادگیری یک مهارت تجاری جدید راهی عالی برای ورود به یک صنعت، جذاب‌تر کردن خود برای کارفرمایان یا کسب درآمد و مسئولیت بیشتر در شغل فعلی‌تان است. اما بین کار، خانواده و زندگی، فکر گذراندن سالها در یک کلاس درس می تواند طاقت فرسا باشد. خوشبختانه، شما مجبور نیستید. یادگیری بسیاری از مهارت های مورد نیاز در کمتر از یک سال امکان پذیر است  برخی از آنها فقط در چند هفته یا چند ماه. بهترین دکتر پوست تهران

افزایش درآمد احتمالی برای افزودن مهارت‌های جدید به رزومه شما بسیار گسترده است، اما هرچه مهارت بیشتری را برای یک کارفرما به ارمغان بیاورید، برتری شما نسبت به سایر نامزدها، ارزش شما در صنعت شما و قدرت مذاکره بیشتر خواهد بود. هنگام بحث در مورد دستمزد یا حقوق خود خواهید داشت.

با این 94 مهارت و گواهینامه های پولساز، شغل خود را غنی کنید و حقوق خود را افزایش دهید.

 1. تایپ لمسی و 10 کلید

یادگیری تایپ لمسی یا 10 کلید می تواند دقت را در هنگام تهیه پیش نویس اسناد بهبود بخشد و بهره وری را افزایش دهد، که هر دو مهارت هایی هستند که بسیاری از کارفرمایان آن را دارایی های اصلی می دانند. تایپ برای ورود اطلاعات، مشاغل اداری و نوشتن ضروری است. هزینه بهبود مهارت‌های تایپ از تمرینی که می‌توانید به صورت رایگان انجام دهید تا دوره‌هایی که چند صد دلار هزینه دارند متغیر است. به عنوان مثال، بازار آموزش آنلاین Udemy، چندین دوره تایپ از 10.99 دلار تا 199 دلار ارائه می دهد تا به شما کمک کند سرعت تایپ خود را تنها در چند روز افزایش دهید.

علاوه بر مشاغل ورود اطلاعات، مشاغل صندوقدار و نقش های مشابه معمولاً به مهارت های 10 کلیدی نیاز دارند. اگر می‌خواهید در خرده‌فروشی کار کنید یا نقشی داشته باشید که نیاز به ورود داده‌های عددی دارد، می‌توانید مهارت‌های تایپ 10 کلیدی را با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان، مانند Typing.com یا با گذراندن یک دوره آنلاین از طریق سایتی مانند Lynda، بیاموزید. com اشتراک Lynda.com از 29.99 دلار در ماه برای دسترسی به هزاران دوره شروع می شود.

 1. برنامه نویسی کامپیوتر

برای یادگیری برنامه نویسی اولیه کامپیوتر و به دست آوردن مشاغل سطح پایه در فناوری اطلاعات یا نقش های مرتبط با توسعه وب سایت یا نرم افزار و مدیریت پایگاه داده، نیازی به مدرک چهار ساله علوم کامپیوتر ندارید. برنامه گواهینامه زبان های برنامه نویسی کامپیوتر آنلاین مدرسه حرفه ای Penn Foster را در چهار ماه تکمیل کنید و مهارت های برنامه نویسی و همچنین جاوا اسکریپت، مایکروسافت ویژوال بیسیک و اکسس را بیاموزید. هزینه این برنامه بین 499 تا 589 دلار است.

 1. سخنرانی عمومی

گذراندن دوره سخنرانی عمومی و یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثر می تواند شغل شما را غنی کند، به خصوص اگر به دنبال نقش های رهبری یا سخنرانی انگیزشی هستید. کلاس های سخنرانی عمومی به صورت آنلاین، در کالج های محلی و در مراکز آموزش مداوم بزرگسالان تدریس می شود. به عنوان مثال، شرکت آموزش آنلاین The Leader’s Institute، یک دوره پنج قسمتی آنلاین سخنرانی عمومی را با قیمت 595 دلار ارائه می دهد.

 1. گواهینامه Microsoft Office Suite

دریافت گواهینامه Microsoft Office Suite نشان دهنده مهارت در Word، Excel، PowerPoint و Outlook است. اگر به دنبال مشاغلی هستید که شامل تهیه اسناد و صفحات گسترده است، مانند مشاغل اداری و کارهای تحقیقاتی، این عالی است. آموزش های آنلاین رایگان را با سرعت دلخواه خود کامل کنید یا در یک دوره آموزشی در مرکز آموزش مداوم بزرگسالان ثبت نام کنید. به عنوان مثال، مدارس دولتی Chesapeake در Chesapeake، ویرجینیا، دارای کلاس های چهار هفته ای Microsoft Word و Excel هستند که از 71 دلار برای ساکنان و 137 دلار برای افراد غیر ساکن شروع می شود.

 1. گواهی گوگل آنالیتیکس

اگر در جستجوی موقعیت‌های ابتدایی در بازاریابی دیجیتال یا تبلیغات هستید، یا اگر در این صنعت هستید و نیاز به بهبود مهارت‌های جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های خود دارید، آکادمی Google Analytics برای مبتدیان یک گزینه هوشمند است. اگر از یک نقش غیر دیجیتالی مانند بازاریابی چاپی به نقش دیجیتالی مانند بازاریابی وب سایت تغییر دهید، می تواند مفید باشد. آموزش آنلاین از طریق آکادمی Google Analytics رایگان است. دوره‌ها  که می‌توانند در حدود چهار تا شش ساعت تکمیل شوند به شما کمک می‌کنند تا برای آزمون گواهینامه صلاحیت فردی Analytics، که شرکت در آن رایگان است، آماده شوید.

 1. گواهی تبلیغات گوگل

دریافت گواهینامه در تبلیغات گوگل یکی دیگر از ابزارهای ارزشمند برای حرفه ای های دیجیتال است، به خصوص اگر به بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی اینترنتی مرتبط یا نقش های تبلیغاتی علاقه دارید. از طریق Google’s Academy for Ads ثبت نام کنید و هر یک از صدها ویدیوی آموزشی رایگان را که از پنج دقیقه تا بیش از یک ساعت طول می‌کشد را با سرعت خود تکمیل کنید. کلاس ها شامل گواهینامه تبلیغات گوگل، بازاریابی جستجو، جستجوی پویا و گواهی نمایش تبلیغات است.

 1. CPR یا گواهی کمک های اولیه

داشتن گواهینامه CPR یا کمک‌های اولیه، مهارت‌های نجات جانی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توان از آنها در مشاغل مختلف، از مراقبت از کودک و کار نجات غریق گرفته تا نقش مهماندار هواپیما یا ساخت‌وساز استفاده کرد. به طور معمول، آموزش CPR حدود یک تا سه ساعت طول می کشد و هزینه آن از حدود 25 دلار از طریق ارائه دهندگان کلاس محلی تا 65 تا 115 دلار از طریق دوره های صلیب سرخ آمریکا در منطقه لس آنجلس متغیر است.

 1. رانندگی برای خدمات اشتراکی، تاکسی یا تحویل

تبدیل شدن به یک راننده غیرتجاری معمولاً مستلزم آموزش خاصی نیست، زیرا بسیاری از شرکت ها فقط به گواهینامه رانندگی معتبر دولتی و سابقه رانندگی خوب نیاز دارند. فرصت‌ها شامل رانندگی برای شرکتی مانند Uber یا Lyft یا تبدیل شدن به یک تحویل‌دهنده یا یک راننده اجاره‌ای خصوصی است.

اگر می خواهید راننده تاکسی شوید، برخی از شرکت ها نیاز به گذراندن دوره آموزشی یک روزه دارند. هزینه در مرکز آموزش رانندگان تاکسی نیویورک در منهتن 175 دلار است، اما دوره های محلی ممکن است برای شما قیمت متفاوتی داشته باشد.

 1. رانندگی با گواهینامه رانندگی تجاری

رانندگی با وسیله نقلیه تجاری نیاز به آموزش و گواهینامه رانندگی تجاری دارد، اما بسیاری از شرکت های حمل و نقل تجاری به کارمندان جدید اجازه می دهند تا ساعات رانندگی خود را با تکمیل دوره آموزشی خود شروع کنند. شرکت هایی مانند ارائه دهندگان خدمات تحویل کوتاه و طولانی، خرده فروشان و مشاغل حمل و نقل بنزین، رانندگان تجاری را استخدام می کنند. این آموزش شامل آموزش در کلاس و تجربه عملی است. طبق منبع صنعت رانندگی کامیون AllTrucking.com، آموزش کامیون های استاندارد باید حدود یک تا دو ماه طول بکشد تا تکمیل شود و هزینه آن بین 3000 تا 7000 دلار است.

 1. زبان دوم

یادگیری زبان دوم نه تنها می تواند به شما در برقراری روابط با مشتریانی که انگلیسی صحبت نمی کنند کمک کند، بلکه می تواند شما را به یک نامزد مناسب برای مشاغلی تبدیل کند که به سفرهای بین المللی نیاز دارند از فروش و توسعه کسب و کار گرفته تا آموزش و هدایت دیگران در تورها. شما همچنین می توانید از این مهارت برای مشاغل مرکز تماس، مشاغل فروش تلفنی یا آنلاین و مشاغل خدمات مشتری با کارفرمایانی که به کارمندان دو زبانه نیاز دارند استفاده کنید. کلاس های زبان خارجی یا زبان اشاره آمریکایی را در یک کالج محلی یا آنلاین بررسی کنید. به عنوان مثال، دانشگاه ویسکانسین مدیسون یک برنامه گواهینامه تجاری اسپانیایی آنلاین شش ماهه با شروع از 750 دلار ارائه می دهد.

 1. کمک دامپزشکی

آموزش هایی که به عنوان دستیار دامپزشکی دریافت می کنید به شما امکان می دهد از حیوانات در یک کلینیک دامپزشکی یا بیمارستان حیوانات مراقبت کنید. شما تحت راهنمایی یک دامپزشک کار خواهید کرد. آموزش شامل دوره های آموزشی به علاوه تجربه عملی در طول دوره اکسترنی است. به عنوان مثال، برنامه آموزشی دستیار دامپزشکی مورد تایید NAVTA در مدرسه شغلی Penn Foster حدود هفت ماه است و هزینه آن از 759 دلار شروع می شود.

 1. کارآفرینی

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید، یک گواهی کارآفرینی ارزش سرمایه گذاری را دارد. شما مهارت‌هایی را برای مدیریت موفقیت‌آمیز یک کسب‌وکار، مدیریت وجوه شرکت، ایجاد یک طرح تجاری و بازاریابی کسب‌وکار یاد خواهید گرفت. به عنوان مثال، دانشگاه گرانتهام یک برنامه گواهینامه آنلاین کارآفرینی عملی هشت ماهه با اعتبار 18 اعتباری، با هزینه 295 دلار در هر ساعت اعتبار ارائه می دهد. بودجه بورسیه و کمک های مالی در دسترس است.

 1. مدیریت منابع انسانی

اگر در زمینه منابع انسانی کار می کنید و به دنبال تبدیل شدن به یک نقش مدیریت هستید، یک برنامه گواهی در مدیریت منابع انسانی یک ابزار قدرتمند است. شما مهارت های مختلفی مانند جذب استعداد و مدیریت نیروی کار را یاد خواهید گرفت. ارائه دهنده برنامه گواهی آنلاین دانشگاه ویلانوا یک دوره گواهی آنلاین 12 هفته ای در مدیریت منابع انسانی را ارائه می دهد که هزینه آن 2495 دلار است. بهترین سالن زیبایی تهران

 1. بازاریابی آنلاین

شرکت‌هایی که دارای وب‌سایت هستند، معمولاً به افراد آگاه در بازاریابی آنلاین نیاز دارند تا ترافیک سایت‌های خود را افزایش دهند. یادگیری مهارت های بازاریابی آنلاین می تواند به شما کمک کند تا شغل بازاریابی دیجیتال را به چالش بکشید. مهارت های بازاریابی آنلاین نیز هنگام راه اندازی کسب و کار خود مفید است. Udemy یک دوره 30 روزه سقوط بازاریابی آنلاین به قیمت 10.99 دلار دارد که استراتژی اصلی بازاریابی آنلاین، رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی و موارد دیگر را پوشش می دهد. از دیگر گزینه های آموزش آنلاین می توان به eCornell اشاره کرد که یک برنامه گواهی دیجیتال مارکتینگ دو ماهه به مبلغ 3600 دلار ارائه می دهد.