بین الملل

یک هیئت فلسطینی برای اعلام خواسته‌های خود به زودی به عربستان می‌رود

رسانه‌های عبری زبان امروز دوشنبه اعلام کردند که یک هیئت فلسطینی برای بیان خواسته‌های خود در چارچوب رایزنی‌های جاری میان واشنگتن و ریاض، آماده سفر به عربستان است.

به گزارش ایران تودی، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، «رایزنی‌ها میان عربستان و آمریکا ادامه داشته و در حال نزدیک شدن به لحظه‌ای است که اسرائیل باید تصمیم بگیرد آیا حاضر به دادن امتیازهایی واقعی به فلسطینی‌ها هست یا نه».

این شبکه عبری زبان در همین چارچوب در گزارش خود آورد، «یک هیئت فلسطینی برای بررسی اینکه چه امتیازهایی از اسرائیل درخواست خواهد شد، به ریاض سفر خواهد کرد و انتظار می‌رود هیئت فلسطینی بلند پایه ظرف هفته‌های آتی به عربستان سفر کند.»

تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد، با توجه به رایزنی‌ها جهت عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ریاض، در حال حاضر این پرونده روی میز چهره‌های ارشد سیاسی و امنیتی این رژیم قرار دارد.

طبق گزارش این شبکه عبری زبان، فلسطینی‌ها در سفر خود به ریاض، موضوع عادی‌سازی روابط و خواسته‌های خود در این زمینه را مطرح خواهند کرد.

در این چارچوب، شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، فلسطینی‌ها این بار به دنبال تقابل نبوده بلکه می‌خواهند ببینند چگونه می‌توانند بیشترین بهره را ببرند و اگر اسرائیل امیدوار است که این بار نیز می‌تواند اقداماتی را بدون برداشتن گام‌های مهمی برای فلسطینی‌ها تقویت کند، شرایط به این شکل نیست و فلسطینی‌ها روی مساله فلسطین سرمایه‌گذاری کردند و نه سعودی‌ها و نه آمریکایی‌ها آنگونه که تل‌آویو امیدوار است، هرگز از مساله فلسطین دست نخواهند کشید.

پیشتر در برخی گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی اعلام شد، ریاض از میان سایر شروط به این نکته پایبند است که اسرائیل با اتخاذ اقدامات ملموسی، امتیازهای بزرگی را به فلسطینی‌ها بدهد تا پایبندی کابینه بنیامین نتانیاهو به عدم الحاق اراضی کرانه باختری را در چارچوب رایزنی‌های جاری با واشنگتن با هدف عادی‌سازی روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی نشان دهد.

با این حال تساحی هنگبی، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که با وجود تلاش‌های روبه‌فزونی آمریکا راه عادی‌سازی روابط با عربستان هنوز طولانی است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.