ورزشی

یک ستاره از اینتر خواست تا مهدی طارمی را بخرد

آفتاب‌‌نیوز :

این روز‌ها یک بار دیگر نام مهدی طارمی حوالی باشگاه آبی و مشکی شهر میلان شنیده می‌شود. این برای نخستین بار نیست که ایرانی به لیست اهداف مدیران اینتر اضافه می‌شود. چند هفته پیش نیز شایعات زیادی در این خصوص به گوش می‌رسید، ولی آتش حضور آقای گل فصل قبل پرتغال در ایتالیا، دوباره شعله ور شده است.

علت اصرار اینتر بر جذب این بازیکن واضح است. رویای تشکیل دوباره زوج لولا به باد رفته و اینزاگی یک جانشین مناسب برای لوکاکو می‌خواهد. چندین نام بر دیوار اتاق ماروتا و آسیلیو نصب شده است و آن‌ها باید انتخاب کنند که از میان موراتا، طارمی، آرناتوویچ و بالوگان کدام یک را به خدمت بگیرند. امروز نام چوپو موتینگ نیز به این فهرست اضافه شده است.

در این میان، سعید احمد سعید، هم تیمی سابق طارمی در ریو آوه که خود سابقه حضور در اینتر را نیز دارد، در گفتگو با توتومرکاتو وب به تمجید از مهاجم پورتو پرداخته و اعلام کرده که این ایرانی می‌تواند در ایتالیا و برای نراتزوری خیلی خوب کار کند.

در گزارش توتومرکاتو وب آمده است: مهدی طارمی همچنان نامی برای تقویت خط حمله اینتر است. نراتزوری‌ها هنوز به دنبال یک مهاجم مرکزی هستند، جذب او برای اینتر هزینه‌های بالایی دارد، ولی در عین حال آن‌ها برای مهاجم پورتو ارزش قائل هستند.

کسی که او را به خوبی می‌شناسد، سعید احمد سعید، مهاجم ایتالیایی – غنائی متولد ۱۹۹۳ است. او که با رشد در بخش جوانان اینتر به فوتبال دنیا معرفی شده است، برای تیم یونانی پانسرایکوس به میدان می‌رود و تجربه‌هایش از هم تیمی بودن با طارمی در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ و در زمان حضور در ریو آوه را به اشتراک گذاشت.

سعید احمد سعید در گفتگو با توتومرکاتو وب اینگونه صحبت می‌کند: طارمی یک مهاجم بسیار قوی از لحاظ بدنی است. کسی که خیلی برای تیم فداکاری می‌کند و برای بازی در کنار یک مهاجم دیگر عالی است. از جمله اینکه او در چند سال اخیر در پورتو اینگونه بازی کرد.

آیا او می‌تواند در سری آ نیز عملکرد خوبی داشته باشد؟ سعید احمد سعید در پاسخ می‌گوید: در ایتالیا او می‌تواند خیلی خوب کار کند، زیرا می‌داند چگونه گلزنی کند و بازیکنی است که می‌داند چگونه با نوع بازی و شرایطی که در آن قرار دارد، خودش را وفق دهد.

این بازیکن غنایی درباره شخصیت طارمی می‌گوید: او یک رهبر ساکت است، درون زمین با نگرشی که دارد تیم را رهبری می‌کند و در رختکن با جملاتی که به زبان می‌آورد. خارج از زمین او پسری بسیار آرام و محجوب است.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.