ورزشی

یزدی تنها فینالیست ایران در ۵ وزن دوم کشتی فرنگی جوانان جهان

آفتاب‌‌نیوز :

در پایان مسابقات مقدماتی پنچ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در اردن، یاسین یزدی در وزن ۸۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم، اهورا بویری در وزن ۶۷ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند، محمدمهدی میری در وزن ۷۲ کیلوگرم و امیررضا اکبری در وزن ۹۷ کیلوگرم در گروه بازنده‌ها حضور دارند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر صفر کمال سوگیلی از ترکیه شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر هانگشنگ وی یو از چین را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. ده بزرگی در این مرحله کوتو گومی از ژاپن را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب سومیت از هند شد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف ده بزرگی در این دیدار برنده مبارزه میان سیف اله کورمان از قزاقستان و اولیور سیرزیپزاک از لهستان خواهد بود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم اهورا بویری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر ۲ زولت تاکاس از مجارستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ الیاس یانداروف از روسیه را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه ۸ به صفر بر والیوسکی از بلاروس غلبه کرد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ غلوب مصطفی حسین الاملدین از مصر شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با یکی از کشتی گیران کرواسی، آذربایجان و ترکیه مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم سیدمحمد مهدی میری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر عرفان میرزویف از اوکراین را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ در مقابل روسلان نوراله‌یف از آذربایجان به پیروزی رسید و به یک چهارم نهایی رسید. میری در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۱ به ایمران علیف از روسیه باخت و با توجه به راه یابی این کشتی گیر روس به دیدار فینال، میری به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه باید با برنده کشتی میان ایمور تیموربکوف از قرقیزستان و آنکیت گولیا از هند کشتی بگیرد و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف آنری پوتکاریدزه از گرجستان برود.

در وزن ۸۲ کیلوگرم یاسین یزدی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۵ ایمام علی اف از روسیه شکست داد. یزدی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر ۸ اسلام یولویف از قزاقستان شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. وی در این مرحله کاکه گاوا از ژاپن را با نتیجه ۹ بر ۱ شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. یزدی در این مرحله مقابل روبن گئورگیان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف آلپرن بربر از ترکیه می رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیررضا اکبری در دور اول با نتیجه ۶ بر ۱ داریوس کیفر از آلمان کشتی شکست داد. اکبری در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی مقابل ابوبکر خاسالاخانوف از بلاروس شکست خورد و توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با ماگومد مختاروف از روسیه کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل کوین یوسپنسکی از استونی قرار بگیرد.

رقابت‌های شانس مجدد اوزان فوق از ساعت ۱۶ فردا و مسابقات رده‌بندی و فینال از ساعت ۱۸:۳۰ فردا یکشنبه برگزار می‌شود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.