ورزشی

گل‌محمدی: با پرسپولیس قرارداد ندارم/ از دیروز غذای بچه‌ها را قطع کردند!

سرمربی پرسپولیس در بازگشت به تمرینات تیمش بعد از چند روز غیبت اعلام کرد که در شرایط فعلی عملا با باشگاه پرسپولیس قراردادی ندارد.

به گزارش ایران تودی، یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس که به دلیل اختلافات با باشگاه طی چند روز گذشته در تمرینات سرخپوشان حضور نداشت، امروز (شنبه) در ورزشگاه شهید کاظمی، محل تمرین تیمش حضور یافت. گل‌محمدی پیش از شروع تمرین امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الان در شرایطی هستم که عملا با باشگاه پرسپولیس قراردادی ندارم اما به ورزشگاه می‌آیم تا با تیم تمرین کنم.

او ادامه داد: همان‌طور که در جریان هستید من نامه فسخ قراردادم را چند روز پیش به باشگاه دادم و دو روز بعد تازه در جلسه هیات مدیره مطرح کردند. من عملا قراردادی با باشگاه ندارم، درست است از لحاظ قانونی فسخ نکرده‌ام که بحث دیگری است ولی با توجه به نامه‌ای که (به باشگاه) دادم، قراردادی با باشگاه ندارم ولی به خاطر روح مربیگری و وظیفه اخلاقی‌ که داشتم خودم را موظف کردم بیایم و امروز با بچه‌ها صحبت کنم و متقاعدشان کنم که تمرین کنند و خداراشکر از امروز هم تمرینات ما شروع می‌شود.

ویدیو/ صحبت‌های کامل یحیی گل‌محمدی و گلایه از وضعیت پرسپولیس

گل‌محمدی ادامه داد: می‌روم لباس‌هایم را تعویض می‌‎کنم و وارد زمین می‌شوم. مشکلی نیست، امیدوارم تصمیمات خوب گرفته شود و فردا ظاهرا جلسه هیات مدیره است. از لحاظ باشگاه قراردادی وجود ندارد که در این جلسه حضور داشته باشم و صحبت کنم. فسخم را به سازمان لیگ نفرستادم به خاطر این که اگر بخواهم به باشگاه دیگری بروم، این کار را می‌کنم. دلیلی ندارد که به فدراسیون بروم.

وی در پاسخ به این سوال که تصمیم شما برای همکاری با پرسپولیس چیست؟ گفت: بستگی به جلسه فردای هیات مدیره دارد که چه تصمیمی می‌گیرند.

به خاطر پول، تمدید قرارداد یا آپشن چنین تصمیمی نگرفتم

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که به دلیل گفت‌وگوی باشگاه با یک سرمربی دیگر تصمیم به فسخ گرفته است؟ عنوان کرد: من اطلاعی از این که با مربیان دیگر صحبت کرده‌اند ندارم و چنین چیزی نشنیده‌‎ام. بر خلاف بحث‌هایی که در بعضی از رسانه‌ها و متاسفانه پیج‌های دست نشانده خودشان مطرح می‌شود، من به خاطر پول، تمدید قرارداد یا آپشن چنین تصمیم نگرفتم. پول و این مسائل یک بخشی از تصمیم من بود ولی بخش عمده به خاطر وعده وعیدهای توخالی است. صحبت‌هایی بود که خودشان به من نامه زدند که ما تسویه می‌کنیم، قبل از شروع بازی‌ها آپشن‌ها را پرداخت می‌کنیم. این نامه خود آقای درویش به من بود که بعد از شروع بازی‌ها گفتند قرارداد حدود ۱۹ درصد پرداخت شد. بدقولی‌های اینطوری و بدون تعهد به گفته و نوشته‌ها و قراردادهایی که بستیم باعث این تصمیم شد. بحث خودم نیست، نداشتن تعهد باعث شد که کار به این‌جا بکشد.

او در پاسخ به این که به دنبال برکناری رضا درویش بوده تا در پرسپولیس بماند؟ عنوان کرد: این بحث‌ها را نکنید، اینجا کسی به دنبال برکناری نیست، الان مثلا آقای درویش برکنار شوند چه اتفاقی می‌افتد؟ ببینید این باشگاه احتیاج به یکسری کارهای زیربنایی و نیاز به درآمدزایی دارد. با این قهرمانی‌هایی که در این چند سال گرفتیم باید پول پارو کنیم و سالی دو تا سه هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشیم. این که به تیم‌های صنعتی، فولادی و خصوصی گیر بدهیم مشکلی را حل نمی‌کند. چیزی که باعث درآمدزایی می‌شود برند پرسپولیس است. باید از این برند بتوانیم درآمدزایی کنیم. همین قراردادی که با ایرانسل بسته‌اند، برای چهار سال پیش با آتیه‌پرداز بود. بعد از چهار سال با این همه تورم و خرجی که باشگاه دارد همان رقم را بسته‌اند؟ چرا باید اینطور باشد؟ نمی‌شود تیم را چرخاند، باید یک فکر اساسی شود. آقایان گفتند و در جلسه‌ای که با بچه‌ها داشتیم، منابع درآمدزایی ممکن است به وجود بیاید اما این منابع باید پنج، شش ماه پیش به انجام می‌رسید که کار به اینجا نمی‌رسد. حرف ما این است که آقایان با نامه‌نگاری‌هایی که خودشان انجام داده بودند به تعهدات‌شان عمل نکردند.

یک هزار تومانی بیشتر از قراردادم نمی‌خواهم

گل‌محمدی با گلایه از عملی نشدن وعده‌ها اضافه کرد: با توجه به قراردادی که با ما بسته شده به تعهدات‌شان عمل نکردند. ما یک هزار تومانی بیش‌تر از قراردادمان نمی‌خواهیم. تازه موعد قرارداد هم دیر می‌شود بالاخره یک ماه با تاخیر پرداخت می‌شود اما این که به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند ناراحتی به وجود می‌آورد. زحمت کشیده شده و در یک‌سال بچه‌ها سه جام آورده‌اند. از این بچه‌ها چه انتظاری دارید که امسال با این شرایط آن نتایج را تکرار کنند. پیش خودشان نمی گویند که مثلا سه جام گرفتیم و اگر امسال بگیریم یا نگیریم فرقی ندارد؟

اگر قراردادم مشکلی دارد بیایید و رسانه‌ای کنید

وی درباره این که گفته می‌شد نهادهای نظارتی به آپشن‌های قرارداد او ایراد وارد کرده‌اند، تصریح کرد: من سه سال پیش قراردادی امضا کردم. اگر مشکلی دارد تا حالا باید نمایان می‌شد. اگر هم قراردادم مشکلی دارد بیایید و رسانه‌ای کنید، شفاف بگویید، رسانه‌ها هستند و با فضای مجازی در ارتباط هستید. اصلا قراردادم را در فضای مجازی خودتان بگذارید، ببینید اگر قراردادم مشکلی دارد، معلوم می‌شود. فرض کنید اصلا در قراردادم مشکلاتی هست، باید بیایید و در رسانه و جلوی دوربین این حرف‌ها را بزنید؟ گفتند که تیم‌های دیگر مثلا ۳۰ یا ۴۰ درصد را گرفته‌اند و آن‌ها فصل گذشته را کامل گرفتند و امسال هم ۲۰ درصد گرفته‌اند. اصلا این‌طور نیست، این صحبت درستی نبود، از دو سال پیش هم بچه‌ها طلب دارند، از سال گذشته طلب دارند، امسال هم پولی که قرار بود سال گذشته بدهند و دلار ۳۰ تومان بود آن‌قدر دیر دادند که دلار به ۵۰ هزار تومان رسید. بازیکنان هم احتیاج به رسیدگی دارند. این‌ها می‌گویند که (بازیکنان) میلیاردی می‌گیرند. بازیکنان ۵ سال و خیلی زرنگ باشند ۱۰ سال فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنند که نه بیمه هستند و نه بازنشستگی دارند.

شش نوتیس و دو اخطار به باشگاه دادم. یک بار زنگ نزدند که آقا بیا صحبت کنیم!

سرمربی پرسپولیس درباره موضع‌گیری برخی رسانه‌ها درباره تصمیمش گفت: به نظرم این دوستان خط گرفتند یا این که تعلقات رنگی دارند. صحبت‌هایی که لازم بود را گفتم، بحث مالی واقعا نیست و بگوییم چون پول و آپشن را ندادند این‌طور شده. بحث من احترام است. باید به این بچه‌ها احترام بگذارند. باید به من احترام بگذارند. من شش نوتیس و دو اخطار به باشگاه دادم. از آخرین اخطارم یک ماه گذشته است و یک بار زنگ نزدند که آقا بیا صحبت کنیم. حتی بعد از بازی با الدحیل شفاهی به آقای درویش گفتم چون بازی گل‌گهر نزدیک است کاری نمی‌کنم. به خودشان این اجازه را ندادند که یک جلسه کوچک بگذارند که بگویند آقا مشکل چیست؟

او در مورد واکنش مدیریت باشگاه به استعفایش توضیح داد: بحث ریلکسی نیست، ظاهرا بیخیالی است که دوست دارند خودشان باشگاه را به این مسیر ببرند. نمی‌دانم واقعا.

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند فضایی شکل گرفته تا از پرسپولیس جدا شود؟ گفت: همیشه دوست دارم به اتفاقات نگاه مثبت داشته باشم، ولی بعضی اوقات خودم می‌گویم نکند که جریانی درست می‌کنند تا بخواهند این اتفاقات بیفتد. نمی‌دانم و از نیت آن‌ها واقعا بی‌خبرم. این تیم حیف است، باعث خوشحالی ۴۰ میلیون نفر شده است و نباید برای خوشحالی‌ای که برای جامعه ما فراهم شده بی‌تفاوت باشیم. چند سال است ما این سمت زمین اضافی داریم، پولش هم بود و گفتم یک زمین آن سمت بسازیم، برای چه نمی‌سازید؟ برای چه به دنبال زیرساخت نیستید؟ هم پول بود و زمین بود، فقط یک نامه‌نگاری می‌خواست.

باید یک تیم اقتصادی قوی در باشگاه وجود داشته باشد

وی درباره این که اختلافش با درویش یک طرفه است یا دو طرفه؟ گفت: بحث اسامی را کاری ندارم. ایشان هم سختی‌های خودشان را دارند و زحمت می‌کشند ولی باید یک تیم اقتصادی قوی در باشگاه وجود داشته باشد. تیمی که الان داریم اقتصادی نیست. باید ایده داشته باشید و از این برند پرسپولیس پول در بیاورید. اگر نتوانید این کار را کنید که یک تیم معمولی می‌شویم که همیشه به مشکل می‌خوریم و همین اتفاقات می‌افتد.

سرمربی سرخپوشان تهرانی در مورد این که طی چند روز اخیر با درویش صحبتی داشته یا نه؟ گفت: تماس داشتیم، مشکلات را گفتم، گفتم این داستان‌ها را. جواب خاصی نبود.

کاش یاسین مصدوم نمی‌شد

او درباره پارگی رباط صلیبی یاسین سلمانی عنوان کرد: کاش این اتفاقاتی که افتاده ۱۰ برابرش می‌افتاد ولی یاسین مصدوم نمی‌شد. واقعا همه ما، بازیکنان و مجموعه تیم برای یاسین ناراحت شدیم. شرایطی داشت که خیلی احساس خوبی به او داشتیم ولی بد موقع مصدوم شد و دلیل مصدومیت هم به خاطر فشارهایی بود که متحمل شد. از این شهر به آن شهر، تیم ملی امید، رفت و برگشت‌ها روی این مصدومیت‌ها تاثیر منفی گذاشت.

گل‌محمدی درمورد این که گفته می‌شود نباید در قرارداد بازیکنان پرسپولیس آپشن باشد، توضیح داد: چه کسی گفته؟ گفتند پاداش بازی نباید داشته باشند. پاداشی نگرفتیم که. پاداش هر بازی در قراردادها نیست ولی همه باشگاه‌ها انگیزه مضاعفی از این طریق به بازیکنان می‌دهند. این که آن پاداش را بدهند یا ندهند مهم نیست. تعهداتی که در قرارداد وجود دارد باید پرداخت شود. اگر مشکلی هم در قرارداد هست صحبت کنید و دلیلش را توضیح بدهید. می‌گویم شفاف حرف بزنید و مبهم حرف نزنید که باعث دلخوری تمام مجموعه شود.

از دیروز غذای بچه‌ها را قطع کردند

او در پاسخ به این سوال که جلسه فردا باید چگونه بگذرد که تصمیمش را تغییر دهد؟ گفت: شرایط را برای ادامه کار مهیا کنند. بحث ما این است، باز هم می‌گویم نه به دنبال پول اضافی هستیم و نه به دنبال امکانات بیش‌تری هستیم. حواس‌شان باید به تیم و بچه‌ها باشد. از دیروز غذای بچه‌ها را قطع کردند! برای چه؟ برای ریکاوری بازیکنان حرفه‌ای باید تغذیه خوب بعد از تمرین داشته باشند! یک بازی مساوی می‌کردیم غذا را قطع می‌کردند! می‌باختیم غذا را قطع می‌کردند! از دیروز هم دوباره این اتفاق افتاده است. از فردا در فضای مجازی می‌گویند که این‌ها پول غذا ندارند. بحث غذا نیست و بازیکن حرفه‌ای است، از این بازیکنان فوتبال ۲۰ تا ۳۰ نفرشان می‌توانند در پرسپولیس باشند و برای هواداران افتخار کسب کنند. باید به آن‌ها رسیدگی شود.

وی در پاسخ به این سوال که باید قرارداد جدیدی با شما امضا شود؟ گفت: نه به دنبال افزایش قرارداد هستم، نه دنبال تمدید قرارداد هستم. اگر بحث تمدید باشد، نه من می‌توانم، نه مدیرعامل و نه هیات مدیره تصمیم بگیرند. این به هواداران مربوط است که اگر بخواهند قرارداد یک سرمربی تمدید شود، این کار را انجام دهند. آن‌ها انتخاب می‌کنند چون برای آن‌ها بازی می‌کنیم. آن‌ها تصمیم‌شان این باشد که بمانم، می‌مانم و اگر نباشد، می‌روم. این ذات مربیگری است. این که بخواهم با این کارها دنبال تمدید و افزایش قرارداد باشم، درست نیست. بعضی‌ها در فضای مجازی اینطور بیان می‌کنند، هواداران بدانند برای این که تیم به آرامش برسد و راحت‌تر تمرین کنیم این کار را می‌کنیم. وقتی می‌گویم زمین تمرین باید درست شود، می‌خواهم این زمین را به خانه خودم ببرم یا به سقف خانه‌ام اضافه کنم؟ برای این می‌گویم که بهتر تمرین کنیم و تمرین با کیفیت داشته باشیم. کار ما نسبت به دو سال گذشته سخت‌تر است. می‌خواهیم پیشرفت کنیم و افتخارآفرینی کنیم. به دنبال چیز اضافه‌ای نیستیم و این که قرارداد کسی اضافه شود. هر چیزی که در قرارداد نوشتید و اول فصل هم تاکید داشتید که قرارداد دارم، همان را جاری کنید دیگر. صحبتی که ایشان کردند راجع به مشکلات جامعه زیاد است، مشکلات زیاد است، قبول داریم، چرا پس قرارداد بستید؟ مگر اول فصل مشکلات مردم کم بود؟ یا نبود؟ نگران مشکلات مردم هستید قرارداد نمی‌بستید، بازیکن دو یا سه میلیارد می‌آوردید. تعهد دارید بعد می‌گویید چون مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد بازیکنان نباید به دنبال دستمزدشان باشند. این صحبت‌ها باعث دلخوری شدید بازیکنان شده و باید این دلخوری برطرف شود.

سرمربی پرسپولیس درباره کسر یک امتیاز از پرسپولیس عنوان کرد: باشگاه سقف ۱۵ میلیارد تومانی گذاشته و فکر می‌کنم تنها باشگاهی هستیم که آن را رعایت کردیم. دلیل این که واقعا یک امتیاز کم شده، به نظرم چیزی که شنیدم را می‌گویم، خیلی از بازیکنان خارجی که ما خودمان در تیم‌های دیگر در ارتباط هستیم باشگاه‌های دیگر مالیات‌شان را می‌دهند، مثل قرارداد عیسی آل‌کثیر و دابو که اصلاح کردند، قرارداد گولسیانی را هم اصلاح می‌کردند. به نظرم این کسر یک امتیاز باید بررسی بیش‌تری شود.

گل محمدی درباره اینکه اگر فردا مشکلات برطرف نشود، امروز برای آخرین بار در تمرین پرسپولیس شرکت کرده است؟ گفت: نگاهم نگاه مثبتی است و امیدوارم فردا اتفاقات خوبی بیفتد.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.