بین الملل

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و مصر در خصوص مسائل منطقه‌ای

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با سامح شکری، همتای مصری خود درباره مواضع ۲ کشور در مورد تعدادی از مسائل منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایران تودی، پایگاه خبری «اخبار الیوم» به نقل از احمد ابوزید، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد که شکری امروز چهارشنبه از سوی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تماس تلفنی دریافت کرد و دو طرف درباره روابط و پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و بین المللی مورد توجه مشترک رایزنی کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر تاکید کرد که وزیر امور خارجه آمریکا بر اهمیت مشارکت راهبردی دو کشور و تمایل خود برای تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، توسعه محور، نظامی و امنیتی تاکید کرد.

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر در این تماس تلفنی به بیان دیدگاه و مواضع مصر در مورد مسائل منطقه پرداخت و بلینکن با قدردانی از نقش مهم مصر در چارچوب سازوکار کشورهای همسایه سودان، تمایل ایالات متحده را برای هماهنگی با مصر به منظور پایان دادن به این بحران در سودان و دستیابی به راه حل های موثر و پایدار برای چالش های پیش روی منطقه اعلام کرد.

ابوزید در پایان تاکید کرد که تماس بین دو وزیر نشان دهنده اهمیت روابط دوجانبه مصر و ایالات متحده است که هدف آن تقویت مشارکت بین دو کشور برای دستیابی به منافع مشترک و حمایت از ثبات منطقه است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.