عمومی

کسب رتبه‌های برتر کنکور نشانه استعداد دانش آموز کرمانشاهی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدطیب صحرایی ظهر شنبه در آئین بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ آنلاین و مقاومت در دبیرستان علامه مجلسی شهر کرمانشاه با اشاره به قدرتمند شدن ایران اسلامی، اظهار کرد: روزگاری در دوران دفاع مقدس به ما سیم خاردار هم برای دفاع از خودمان نمی‌دادند اما امروز به اندازه‌ای قدرتمند شده‌ایم که جای تحریم‌ها عوض شده و دشمنان می‌گویند کسی اجازه ندارند از ایران موشک و پهپاد و واکسن بخرد که البته در این حوزه هم موفق نخواهند شد، چون ما به هر جا بخواهیم موشک و پهپاد و واکسن هم می‌فروشیم.

وی ادامه داد: امروز به جایی رسیده‌ایم که رئیس جمهور ما در سازمان ملل از عزت و کرامت ما دفاع می‌کند و بیش از سه هزار و ۵۰۰ لوح ارزشمند تاریخی را که بیش از هشت دهه در آمریکا گروگان گرفته شده بود را به عنوان سوغاتی به کشور برمی‌گرداند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه برای اقتدار بیشتر ایران اسلامی باید خود را به علم و دانش مجهز کنیم، گفت: اگر قوی نشویم، ایران اسلامی که هیچ استان خودمان را هم نمی‌توانیم اداره کنیم.

صحرایی با بیان اینکه برای مقابله با دشمنان باید قوی‌تر شویم، تصریح کرد: مردمی که علم و دانش نداشته باشند، قدرت هم نخواهند داشت و با هر سابقه تاریخی توسری خور و ذلیل خواهند بود.

وی با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های فرزندان کرمانشاه در زمینه‌های مختلف، از دانش‌آموزان خواست با تکیه بر ایمان به خدا و تلاش و کوشش هیچ مرزی برای توانمند شدن خود قائل نشوند و جهانی بیندیشند تا در دنیا بدرخشند.

صحرایی اشاره‌ای هم به موفقیت فرزندان کرمانشاه در آزمون سراسری امسال داشت و گفت: اگرچه موفقیت در کنکور تنها نشانه موفقیت و تعالی دانش‌آموزان نیست اما یکی از نشانه‌های آن است لذا کسب ۲ رتبه تک رقمی و ده‌ها رتبه خوب دیگر نشان از ظرفیت‌ها و استعدادهای دانش‌آموزان استان دارد و نشان می‌دهد برای قوی شدن هیچ مرزی وجود ندارد.

صحرایی در ادامه سه فاکتور مهم در رشد و تعالی را ایمان به خدا، تلاش برای رسیدن به هدف و غافل نبودن از دشمنان عنوان کرد و به دانش‌آموزان توصیه کرد برای هر کار و فعالیتی که انجام می‌دهند رضایت الهی را مدنظر داشته و با این کار زمینه‌های پیشرفت خود را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما سال گذشته از نگران کردن دانش‌آموزان در محیط مدرسه هم برای رسیدن به اهداف خود برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب مضایقه نکردند و تلاش کردند تا با ناآرام جلوه دادن مدارس که ناجوانمردانه‌ترین اقدام است به کشور ضربه بزنند، تاکید کرد: دشمنان که جسارت روبرو شدن با نیروهای ارتشی و سپاه و دیگر نیروهای مسلح و امنیتی را ندارند، تلاش کردند با ناامن کردن محیط مدارس به اهداف خود برسند که به یاری خداوند و در سایه هوشیاری مردم نتوانستند موفق شوند و امسال هم با وجود تلاش‌هایی که برای فتنه‌انگیزی در کشور انجام دادند، مردم آگاه و هوشیار ایران اسلامی ذره‌ای اعتنا به آنها نکردند.