بین الملل

ژنرال سابق صهیونیست: حقیقتا شکست خوردیم/ باید پایان جنگ در غزه را اعلام کنیم

یکی از ژنرال‌های سابق ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به شکست این رژیم در غزه تاکید کرد که تل‌آویو باید پایان این جنگ را اعلام کند.

به گزارش ایران تودی، «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی امروز- یک‌شنبه – تاکید کرد: اسرائیل باید پایان جنگ در نوار غزه را اعلام کند، ما به هر حال نیروهایمان را خارج کردیم و امکانی برای نابودی قطعی آن وجود ندارد، ورود به رفح هرگز کمکی‌ نخواهد کرد و ما در حقیقت شکست خورده‌ایم.

به نقل از وبگاه «صدی البلد»، بریک در ادامه با انتقاد از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: احساس کردم او کابینه را به جنگ ترجیح می‌دهد، بی‌بی از فشارهای اسموتریچ و بن‌گویر استفاده می‌کند و واقعیت این است که او حتی زمانی که فاجعه را درک می‌کند، با آن همراهی می‌کند.

بریک افزود: تمسخر واقعی که دولت را در معرض خطر قرار می‌دهد نتانیاهو، گانتس، گالانت و هرتزی هالوی هستند.

وی همچنین اذعان کرد که «اسرائیل توانایی نابودی کامل حماس را ندارد و ورود به رفح در این امر کمکی نخواهد کرد».

پیش از این، گای تزور، فرمانده سابق نیروی زمینی و سرلشکر ذخیره ارتش اشغالی، گفت: «اسرائیل برای انجام ماموریت‌های متعدد ساخته نشده است» و خواستار تفکر جدید درباره «عظمت و قدرت اسرائیل» شد.

تزور تاکید کرد که «پیروزی مطلق» که نتانیاهو از آن صحبت کرد «فقط مزخرف» است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.