بین الملل

ژنرال آمریکایی: چین و روسیه با رهگیری جت‌های آمریکایی تمرین می‌کنند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، یک ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا گفت که نیروهای هوایی روسیه و چین در رهگیری‌های واپیماهای آمریکایی جسورتر شده و دیگر ترسی از  ناوگان هوایی پیر آمریکا ندارند.

به گزارش وبگاه «دیفنس وان»، «مارک کلی» از فرمانده‌هان ارشد نیروی هوایی آمریکا روز چهارشنبه در مجمع سالانه هوا، فضا و سایبری هوایی در شهر «واشنگتن دی سی» گفت: «نه تنها نیروی هوایی آمریکا کوچکتر و قدیمی‌‌تر می‌شود، بلکه چین و روسیه نیز سرمایه گذاری زیادی در ناوگان خود انجام داده‌اند.»

چندی قبل نیز فرمانده نیروی هوایی آمریکا اذعان داشت که نیروی هوایی این کشور آماده مقابله با تهدیات هوایی چین و روسیه نیست. «فرانک کندال» فرمانده نیروی هوایی آمریکا اذعان داشت که نیروی هوایی این کشور آماده مقابله با تهدیدات روسیه و چین نیست.

 

 

 

ژنرال کلی با اشاره به رویارویی جنگنده‌های روسیه با جت‌های آمریکا در حریم هوایی سوریه گفت، دشمنان می‌خواهند با نزدیک‌تر شدن به جنگنده‌های «اف-۲۲»، «اف-۱۶» و «اف-۳۵»  در حال سنجش توان نیروی هوایی آمریکا هستند.

یک مقام دیگر ارشد نیروی هوایی آمریکا  اخیرا فاش ساخت که جنگنده‌های روسیه تعقیب و تقابل با جنگنده‌های آمریکا بر فراز حریم هوایی سوریه را به شدت افزایش داده‌اند.

وبگاه شبکه خبری «الجزیره» نیز در باره توان نیروی هوایی روسیه نوشت، با وجود مزایای بیشمار جنگنده «اف-۱۶»، این جنگنده دارای معایب قابل توجه است و جنگنده «سوخو-۳۵» روسیه با رادار و موشک‌های دوربرد قبل از اینکه خلبان متوجه شود، این اهداف را  شناسایی و از بین خواهد برد. 

چین نیز قدرت هوایی اول منطقه است. جنگنده «جی-۲۰» پیشرفته‌ترین جنگنده چین است. این جنگنده پس از «اف-۲۲» و «اف-۳۵» و «سوخو-۵۷» چهارمین جنگنده رادارگریز حال حاضر در جهان است. بمب افکن «شیان اچ-۲۰» نیز می‌تواند به اهدافی از جمله پایگاه‌های ایالات متحده در ژاپن،گوام و فیلیپین حمله کند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.