علمی و پزشکی

چکاپ کامل قلب در تهران

بیماری قلبی یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در جهان است. از طرفی افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند باید به صورت دوره ای تحت درمان قرار گیرند معاینه کامل قلب در تهران بسازید. معاینات قلبی از روش های مختلفی برای ارزیابی عملکرد و ساختار قلب استفاده می کنند. مراجعه برای معاینه قلب در زمان مناسب می تواند از خطرات و عوارض بی شماری جلوگیری کند. بنابراین معاینه کامل قلب با تجویز متخصص قلب بسیار مهم است. در این مقاله در مورد روش های مختلف صحبت خواهیم کرد معاینه کامل قلب در تهران مطالب مفیدی ارائه دهید. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

معاینه کامل قلب در تهران

روش های مختلف معاینه قلب و عروق

روش های جدید بسیاری برای ارزیابی بیماری های قلبی عروقی وجود دارد. این اقدامات با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی انجام می شود و هر یک اطلاعات خاص و دقیقی را در اختیار متخصص قلب قرار می دهد. این اطلاعات تاثیر بسزایی در روند درمان بیمار خواهد داشت. به بررسی روش های مختلف ادامه دهید معاینه کامل قلب در تهران ما پرداخت خواهیم کرد.

معاینات پزشکی

در ابتدای معاینه کامل قلب، متخصص قلب معاینات بالینی لازم را انجام می دهد. این معاینات شرح کاملی از وضعیت بیمار ارائه می دهد و عادات و رفتار روزانه بیمار را تجزیه و تحلیل می کند. در این مرحله بیمار در مورد ورزش، رژیم غذایی، سیگار کشیدن یا مصرف الکل به پزشک توضیح می دهد. پزشک مربوطه فشار خون بیمار را نیز گرفته و اعداد را در پرونده بیمار ثبت می کند.

آزمایش هایی انجام می دهد

نمونه خون یا ادرار بیمار برای آزمایشات مختلف گرفته می شود. این تست ها با تجزیه و تحلیل نمونه های گرفته شده مشکلات و بیماری های مختلف را تجزیه و تحلیل می کنند. تعداد گلبول های قرمز، قند خون، چربی خون، نحوه عملکرد غده تیروئید و غیره. یکی از موضوعاتی است که ممکن است در ایجاد بیماری های قلبی عروقی نقش داشته باشد.

الکتروکاردیوگرافی

الکتروکاردیوگرافی معمولا به عنوان نوار قلب شناخته می شود. ECG قلب یکی از رایج ترین روش های اندازه گیری عملکرد قلب است معاینه کامل قلب در تهران است. در این روش الکترودهای کوچکی بر روی قفسه سینه بیمار قرار می گیرد و نتایج را در قالب نمودارها و منحنی های مختلف ارائه می دهد. الکتروکاردیوگرام ضربان قلب را ارزیابی می کند و اطلاعاتی در مورد آریتمی ارائه می دهد.

معاینه کامل قلب در تهران

اکوکاردیوگرافی

نام دیگر اکوکاردیوگرافی اکوکاردیوگرافی است. در این روش از امواج صوتی برای به دست آوردن تصاویر متحرک از عملکرد قلب استفاده می شود. اکوکاردیوگرافی قلب نوعی سونوگرافی است که برای بررسی مشکلات قلبی مانند کاردیومیوپاتی و … نتایج اکوکاردیوگرافی قلب دریچه های قلب، اندازه حفره، حرکت ماهیچه قلب، علل درد قفسه سینه و صداهای غیر طبیعی قلب و همچنین ناهنجاری های ساختاری قلب را مشخص می کند.

تست استرس ورزش

تست ورزش فرآیندی است که در آن قلب به موقعیت های مختلف پاسخ می دهد. در این روش، دستگاه تست الکتروکاردیوگرافی به بیمار تعبیه شده و قلب وی در حین ورزش ارزیابی می شود. دویدن روی تردمیل و دوچرخه ثابت برخی از تست های تمرینی هستند. ضربان قلب و تنگی نفس می تواند پیامدهای مطلوبی برای مشکلات و بیماری های مختلف قلبی داشته باشد.

تست استرس هسته ای

تست استرس هسته ای همان اسکن قلب هسته ای است. این روش بازتابی از انفارکتوس میوکارد با پزشکی هسته ای است معاینه کامل قلب در تهران تمام شد. در اسکن هسته ای قلب، یک ماده رادیواکتیو بی خطر به داخل ورید تزریق می شود. ماده تزریق شده به گلبول های قرمز می چسبد و می تواند در قلب و ماهیچه های آن گردش کند. تصاویر از مانیتور مشکلاتی مانند بیماری عروق ویروس کرونا و درد قفسه سینه و تنگی نفس را نشان خواهند داد.

شرح

تصویربرداری قلب به دو روش سی تی اسکن و ام آر آی انجام می شود. نتایج تصویربرداری می تواند علل آنوریسم قلب، بیماری مادرزادی قلب، بیماری عروق ویروس کرونا، بیماری دریچه قلب، تنگی و انسداد عروق خونی، التهاب عضله قلب و وجود توده در قلب را مشخص کند. تصویربرداری قلب برای همه گروه های سنی کودکان و بزرگسالان اعمال می شود.

آنژیوگرافی

یکی از مدرن ترین و دقیق ترین روش های تشخیص بیماری ها و مشکلات قلبی، آنژیوگرافی عروق ویروس کرونا است. این روش شامل ایجاد برش های کوچک در کشاله ران یا مچ دست است. سپس لوله کاتتر نازکی را وارد کرده و به ورید مورد نظر هدایت می کنند. با تزریق رنگ کنتراست به لوله کاتتر، شفافیت کافی برای دریافت تصاویر به دست آمده را فراهم می کنند. آنژیوگرافی بهترین راه برای بررسی انسداد عروق ویروس کرونا است.

بهترین زمان برای انجام آزمایش کامل قلب

بیشتر بیماری های قلبی علائم مشابهی دارند. این علائم می تواند آزاردهنده باشد و مراجعه به متخصص قلب را آسان تر کند. شایع ترین علائم و نشانه های بیماری قلبی عروقی شامل درد قفسه سینه، تپش قلب، تنگی نفس و سرگیجه است. پزشک متخصص می تواند با گرفتن شرح حال بیمار و انجام معاینه فیزیکی اولیه، نوع بیماری را مشخص کند. سپس از روش های خاصی برای تشخیص نهایی و دقیق تر استفاده می کند. در این زمان است که دستور آزمایش ها و آزمایش های مختلف را می دهد. قبل از انتخاب درمان مناسب، انجام معاینه کامل در تهران الزامی است.

هزینه معاینه کامل قلب در تهران

هر یک از روش های مورد استفاده برای ارزیابی و بررسی قلب ارزش خاص خود را دارد. از طرفی هزینه معاینه کامل در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل در هزینه آزمایش قلب، نوع تجهیزات موجود در آزمایشگاه است. دستگاه های جدید و پیشرفته نه تنها نتایج دقیق تری از فعالیت قلب ارائه می دهند، بلکه سرعت حرکت سریع تری نیز دارند. تشخیص زودهنگام بیماری در ابتدای درمان بسیار مهم است. همچنین، دانش، تجربه، و مهارت های متخصص قلب مسئول روش تشخیصی ممکن است مهم باشد.

معاینه کامل قلب در تهران

برو پیش دکتر

در مقاله‌های بالا، اهمیت آزمایش کامل قلب و روش‌های مختلف مورد استفاده را بررسی کردیم. الکتروکاردیوگرافی، اکوکاردیوگرافی، ورزش و آزمایش هسته ای، آنژیوگرافی و تصویربرداری از مهم ترین روش ها هستند. معاینه کامل قلب در تهران var شما فلوشیپ کاردیولوژی و اینترونشنال قلب (جراحی مداخله ای و تهاجمی قلب) در تهران هستید. می توانید به دفتر ابراهیم حاجی زاده مراجعه کنید. دکتر. ابراهیم حاجی زاده خدمات درمان واریس; آنها نظارت بر فشار خون، درمان آریتمی و غیره را به بیماران در مطب ارائه می دهند. بیماران می توانند خدمات دیگری از جمله آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی را نیز دریافت کنند که فردا در بیمارستان سلامت دکتر حاجی زاده قرار می گیرد.

تماس با مطب دکتر ابراهیم حاجی زاده:

آدرس: تهران – بالاتر از میرداماد – خیابان منظر نژاد. – № 53 – بخش 9 – Dr. کلینیک قلب زربان

شماره تماس و موبایل واتس اپ: 09393333167 – 02149229112

دکتر. وب سایت ابراهیم حاجی زاده: https://drhajizade.com

صفحه اینستاگرام دکتر ابراهیم حاجی زاده: https://www.instagram.com/dr.ebrahimhajizadeh