بین الملل

واکنش واشنگتن به احکام صادره برای متهمان قتل شهروند آمریکایی در عراق

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره حکم صادر شده توسط یک دادگاه عراقی علیه افرادی که ادعا شده است در کشتن یک شهروند آمریکایی در عراق نقش داشته‌اند، نوشت: ما از تصمیم دادگاه عراق برای محکوم کردن چند فرد به اتهامات “تروریستی” به دلیل نقششان در کشتن “استفن تروئل”، شهروند آمریکایی استقبال می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: مهم است کسانی که مسئول ترور بی‌رحمانه و عمدی آقای تروئل بوده‌اند، با عدالت روبه‌رو شده و پاسخگو شوند.

خبرگزاری رویترز نیز در این باره به نقل از دو منبع مطلع قضایی نوشت که یک فرد ایرانی و چهار عراقی،‌ روز پنج‌شنبه به اتهام کشتن این شهروند آمریکایی در سال گذشته در بغداد به حبس ابد محکوم شدند.

به نوشته رویترز، پلیس عراق پیشتر گفته بود که تروئل طی اقدامی ناشیانه برای ربودن او در نوامبر گذشته کشته شد.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع قضایی مدعی شد که مرد ایرانی «طراح اصلی این جنایت بود.»

به گفته او، تمام این پنج نفر مدت کوتاهی پس از کشته شدن تروئل در عراق بازداشت شدند.

رویترز نوشت که مقامات دادگاه اسامی محکومان را اعلام نکردند اما گفتند که افراد عراقی از اعضای گروه‌های شبه‌نظامی شیعه بوده‌اند.

مقامات رسمی ایران هنوز صدور چنین حکمی را برای یک فرد ایرانی در عراق رد یا تایید نکرده‌اند.

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.