هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود

رئیس کانون وکلای قوه قضائیه در مراسم افتتاح طرح کشوری با وکلا، کارشناسان رسمی، مشاوران خانواده قوه قضائیه در بقاع متبرکه گفت: ما راهبردی طراحی کردیم که براساس آن هیچ ایرانی به دلیل عدم تمکن مالی نباید از حق خود به دلیل نداشتن وکیل در محاکم محروم شود.

به گزارش ایران تودی، مراسم افتتاح طرح کشوری با وکلا، کارشناسان رسمی، مشاوران خانواده قوه قضائیه در بقاع متبرکه، امروز ۲۷ اردیبهشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حسن عبدلیان پور، رئیس کانون وکلای قوه قضائیه همراه با انعقاد تفاهم نامه فی مابین در محل امامزاده معصوم(ع) تهران برگزار شد.

عبدلیان پور طی سخنانی در این مراسم گفت: در این چند سال در مرکز وکلا و مشاوران قوه قضائیه کارهای موثر برای مردم صورت گرفته است. سال گذشته تندیس مردمی سازی قوه قضائیه به کانون وکلا اعطا شد و ریاست قوه قضائیه در جلسات متعدد این نکته را یادآور شدند که مردمی سازی باید برای مردمی که به این نظام کمک می کنند و ۸ سال در دفاع مقدس جنگیدند و در مخاطرات پیشقدم هستند باید صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه ما خدمتگزار این مردم هستیم، اظهار کرد: افتخار مجموعه ما این است که با طرح هایی که اخیرا کلید خورده به مردم در حل مشکلات کمک کنیم و از علم خود در خدمت مردم استفاده کنیم. طرح با وکلا در مساجد از دو سال قبل کلید خورده و نه تنها در تهران و مراکز استان ها حتی در روستاها این اقدامات صورت گرفته و وکلا در این مکان‌ها حضور می یابند و به حل مشکلات مردم کمک می کنند.

عبدلیان پور عنوان کرد: ما راهبردی طراحی کردیم که هیچ ایرانی به دلیل عدم تمکن مالی نباید از حق خود به دلیل نداشتن وکیل در محاکم محروم شود. اگر کارشناسان نبودند این امر محقق نمی شد. اینها از تضییع حقوق مردم جلوگیری می کنند.

وی افزود: مشاوران خانواده با حضور در مساجد از متلاشی شدن خانواده های زیادی جلوگیری کرده اند و سامانه ای با عنوان مسیر طراحی شده که زوجین که در شرف جدایی هستند باید به این سامانه مراجعه کنند تاکنون ۷۰ درصد مراجعات ختم به سازش شده است. در پرونده های خانواده افراد را به صلح و سازش دعوت می کنیم و قطعا برکت خاصی در این موضوع هست.

رئیس کانون وکلای قوه قضائیه گفت: با توجه به سیاست مرکز وکلا طرح با وکلا قرار شد در بقاع اجرا شود مطمئنم با توجه به روحیه ای که در همکاران خود می بینم و خلوص نیتی که در این کار وجود دارد این اقدام در بقاع متبرکه نیز نتایج خوبی در برخواهد داشت.

وی تصریح کرد: یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ حقوق عامه است و ما در این طرح در خدمت مردم هستیم قرار بر این است که شبهای جمعه آخر هر ماه وکلا و مشاوران خانواده در بقاع متبرکه حضور یابند و در اجرای طرح مشارکت خواهند داشت امید است به برکت این ایام مبارک دهه کرامت این کار بزرگ صورت بگیرد. اگر از طلاقی جلوگیری کنیم و حقی که تضییع شده را برگردانیم حتما لطف و مرحمت حضرت حق نصیب ما خواهد شد.

هیچ ایرانی نباید از حق خود محروم شود

انتهای پیام