بین الملل

هتک حرمت مسجدالاقصی از سوی صهیونیست‌ها+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست، صبح امروز (پنجشنبه، ۲۸ سپتامبر)، از جهت باب‌المغاربه  تحت تدابیر شدید امنیتی نظامیان اشغالگر، به صورت غیرقانونی وارد مسجدالاقصی شدند.

 

 

اداره اوقاف اسلامی در قدس اشغالی نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: شهرک‌نشینان با ورود به مسجدالاقصی، علاوه بر اقدامات تحریک‌آمیز در صحن‌های مختلف آن، مراسم تلمودی را برگزار کردند.

 

 

بر اساس این بیانیه، پلیس رژیم اشغالگر همچنین ورود نمازگزاران از قدس و اراضی اشغالی فلسطین به الاقصی را محدود کرده و در حال بررسی هویت‌ آن‌ها است.

در مقابل، ساکنان قدس نیز برای حضور در مسجدالاقصی فراخوان می‌دهند تا برنامه‌های شهرک‌نشینان صهیونیست در راستای یهودی‌سازی مسجدالاقصی به بهانه مراسم موسوم به «عید العرش» یهودی را برهم بزنند.

مسجدالاقصی، تقریبا هر روز هفته به جز جمعه و شنبه، با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی مورد تجاوز و یورش شهرک‌نشینان صهیونیست قرار می‌گیرد.

 جنبش مقاومت اسلامی حماس، چند روز پیش طی بیانیه ای تأکید کرد که سیاست یورش‌های گسترده شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالأقصی هرگز در تغییر هویت قدس و این مسجد مقدس موفق نخواهد شد. ملت فلسطین با سیاست‌های جنایتکارانه صهیونیست‌ها برای یورش مکرر به مسجدالأقصی، بشدت مقابله خواهد کرد و با اعتکاف در این مسجد و مقاومت جوانان انقلابی در سراسر اراضی اشغالی به آن پاسخ خواهد داد. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.