نکونام چگونه اسیر تفکرات الهامی شد/اشتباهات فنی عجیب استقلال+فیلم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم فوتبال استقلال تهران با تساوی برابر نساجی در هفته بیست و هشتم لیگ برتر و به دنبال برتری پرسپولیس برابر استقلال خوزستان، صدر جدول را پس از هفته ها به رقیب خود واگذار کرد تا در ۲ هفته پایانی این مسابقات کار سختی برای بازپس‌گیری صدر جدول و کسب عنوان قهرمانی داشته باشد.

یکی از مواردی که بسیار حاشیه ساز بود صحبت‌های جواد نکونام، سرمربی آبی پوشان در کنفرانس خبری پس از این دیدار بود که با حمله به عوامل مختلفی مانند داور، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تلاش کرد این ناکامی را متوجه دیگران سازد و بر اشتباهات فنی تیمش سرپوش بگذارد.

در شرایطی که اکثر زمان نشست خبری سرمربی استقلال به مسایل غیرفنی اختصاص داشت، این پرسش مطرح شد که آبی پوشان مرتکب کدام اشتباهات فنی شدند که سرمربی تیم شان حاضر نشد در نشست خبری پیرامون آنها صحبت کند.

در جدال حساس با نساجی ضریب اشتباهات فردی بازیکنان استقلال بالا بود. در این دیدار، استقلالی ها بارها فرصت بازی سازی داشتند اما هر بار این تیم نتوانست از فضاهای خالی خط دفاعی مستحکم نساجی برای نفوذ به دروازه استفاده کند و ساکت الهامی به خوبی توانسته بود با آنالیز دقیق از تیم استقلال، راه ها را بر این تیم ببندد.

بازیکنان استقلال در این بازی اصرار زیادی به استفاده از کناره های زمین در حملات خود داشتند اما مدافعان نساجی به خوبی توانسته بودند، راه نفوذ آنها را با آنالیزهایی که کادر فنی این تیم انجام داده بود، ببندند.

یکی دیگر از عواملی که در این بازی به موفقیت بازیکنان نساجی منجر شد آمادگی بدنی بالای این تیم و ضعف بدنی بازیکنان استقلال بود که باعث شد در بیشتر نبردهای تن به تن از حریف آبی پوش خود برتر باشد.

تیم نساجی در این بازی در نبردهای هوایی هم برتر از حریف بود و امکان به ثمر نشستن ارسال های بلند را استقلال گرفت. آفسایدگیری دقیق و پرس خوبی در نیمه زمین حریف از دیگر عوامل ناکامی مهاجمان استقلال در رسیدن به دروازه نساجی بود.

موارد بازیسازی استقلال که منجر به نتیجه نشد را در ویدئو زیر مشاهده می کنید: