عمومی

نماینده ویژه رئیس جمهوری در مبارزه با فساد منصوب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری هیأت وزیران، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در حکمی «رئیس ستاد ویژه کنترل رئیس جمهور» و «نماینده ویژه رئیس جمهور در امور هماهنگی، نظارت و اجرای سازمان بازرسی کل کشور» را منصوب کرد. جلسه ای در روز چهارشنبه طرحی برای پیشگیری و مبارزه با فساد.» در دفتر اجرایی.

سیدابراهیم پس از انتخاب حجت الاسلام درویشیان به عنوان نماینده ویژه خود در امور مبارزه با فساد گفت: داشتن روحیه فساد ستیزی شرط انتخاب همکاران است و مبارزه با فساد وظیفه یک کارگزار دولت پس از آن است. یکی دیگر. “

رئیس جمهور گفت: دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور در گذشته فعالیت داشته است و تفاوت سازوکار جدید این است که تصمیم داریم طرح ملی مبارزه و پیشگیری از فساد را اجرا کنیم. کردن.

نخست وزیر و معاونان رئیس جمهور تعامل و همکاری با نماینده ویژه مبارزه با فساد را مهم و ضروری دانستند. باید سازوکار و ساختار مناسبی برای این مهم وجود داشته باشد، بنابراین تصمیم گرفتیم بازرسی ویژه رئیس جمهور را با معاونت مبارزه با مفاسد اقتصادی ادغام کنیم و این مهم را با همکاری معاونین و وزرا انجام دهیم.

رئیس دولت سیزدهم وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات صلیب سرخ، حراست، سازمان های بازرسی و وزرا و معاونان خصوصی رئیس جمهور، نماینده ویژه نماینده ویژه در مبارزه با فساد را از همکاران اصلی دانستند: دولت .

وی با بیان اینکه اگر در هر حوزه ای فساد وجود داشته باشد ما اولین نفر هستیم که با آن مبارزه می کنیم، گفت: باید قاطعانه و به موقع با فساد برخورد کنیم تا نیازی به اقدامات بیرونی برای مبارزه با فساد نباشد. رئیس باید تا دولت سیزدهم نماد کارآمدی و مبارزه با فساد باشد.

بر این اساس، حجت الاسلام درویشیان هماهنگی اجرای طرح ملی پیشگیری و مبارزه با فساد در دستگاه اجرایی، نظارت بر اجرای آن، نظارت بر فعالیت های دستگاه اجرایی در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد، موانع و علل فساد اداری و علل آن را بر عهده دارد. انتصاب نماینده ویژه رئیس جمهور برای شناسایی آسیب شناسی، رعایت آنها، اجرای قوانین ارتقای سلامت، نظام اداری و مبارزه با فساد و اجرای اصل 49 قانون اساسی و جلوگیری از تعارضات علاقه.

تصميمات نماينده ويژه رئيس جمهور در امور اجرايي تابع تصميمات رئيس جمهور و هيأت وزيران بوده و لازم الاجرا است. نماینده ویژه رئیس جمهور نیز باید گزارش ماهانه خود را به رئیس جمهور ارائه کند.

رئیس جمهور در اوایل شهریور ماه، دوازده اصل حاکم بر طرح ملی پیشگیری و مبارزه با فساد در دولت سیزدهم را به اعضای دولت و دولت ابلاغ کرد.