بین الملل

نظامیان رژیم اشغالگر شبانه به مسجدالاقصی یورش بردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، نظامیان رژیم صهیونیستی اواخر شب گذشته و بامداد امروز با سلاح و وسایل ضد شورش وارد صحن مسجدالاقصی شدند و ضمن درگیری با نمازگزاران برخی وسایل داخل مسجد را شکسته و تخریب کردند.

به نوشته وبگاه خبری شهاب نیوز،  نظامیان اشغالگراز سمت باب الرحمه وارد صحن مسجد شدند و ضمن درگیری مختصر با نمازگزاران بدون اینکه هدف مشخصی داشته باشند شروع به تخریب برخی وسایل داخل مسجد کرده و سپس خارج شدند.

 

در این بین «محمد حماده» سخنگوی جنبش حماس در قدس اشغالی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت که یورش نظامیان صهیونیستی به مصلای باب الرحمه در مسجدالاقصی و شکستن برخی وسایل در راستای «جنگ مذهبی» علیه قدس و مسجدالاقصی است.

او تأکید کرد که ملت فلسطین در برابر اقدامات نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیستی در مسجدالاقصی دست بسته نخواهند نشست و از این مکان مقدس همواره دفاع خواهند کرد. او گفت که در نهایت این اراده مردم فلسطین است که پیروز خواهد شد.

 

یورش نظامیان به مسجدالاقصی که در برخی مواقع با حضور شهرک‌نشینان صورت می‌گیرد، هر از چندگاهی رخ می‌دهد که به گفته فلسطینی‌ها در راستای یهودی‌سازی این مکان مقدس است؛ با وجود اینکه طبق تمامی قطعنامه‌ها و اصول سازمان ملل مسجدالاقصی صرفا متعلق به مسلمانان است که تولیت آن نیز به اردن سپرده شده است.

تخریب گسترده خانه‌های فلسطینی‌ها، عدم صدور محور ساخت برای آن‌ها و در مقابل گسترش شدید شهرک‌سازی‌ها همگی مواردی است که در راستای یهودی‌سازی قدس شرقی و مسجدالاقصی محسوب می‌شود.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.