بین الملل

موشک‌های زمین‌به‌هوای گمشده اوکراینی در پارکینگی در کی‌یف کشف شد

پلیس اوکراین از کشف موشک‌های زمین به هوای گمشده اوکراینی در پارکینگی در قسمتی از منطقه کی‌یف خبر داد و گفت که این موشک‌های پدافند هوایی «تور» به ارتش این کشور تحویل داده شد.

به گزارش ایران تودی، دفتر مرکزی پلیس ملی در کی‌یف اعلام کرد: این تحقیقات زمانی آغاز شد که ما سیستم پدافند هوایی «تور» را جایی در منطقه «بروروار» پیدا کردیم.

آن‌ها جزئیات کمی ارائه دادند و حتی به تعداد دقیق این موشک‌ها اشاره‌ای نکردند اما گفتند که این کشف باعث شد تا آن‌ها دریابند که «چه کسی آن را آنجا گذاشته و با این موشک‌ها چه کردند».

موشک‌های زمین‌به‌هوای گمشده اوکراینی در پارکینگی در کی‌یف کشف شد

این دفتر مرکزی پلیس ملی در پیام‌رسان تلگرام نوشت: پس از انجام چندین عملیات جست‌وجو و اقدامات تحقیقاتی، افسران مجریان قانون توانستند محل این موشک‌ها را شناسایی کنند. آن‌ها توسط شخصی در بخشی از منطقه کی‌یف در یک پارکینگ اجاره‌ای نگه‌داری می‌شدند.

طبق گزارش‌ها این موشک‌ها توسط دو مرد در این پارکینگ جاساز شده بودند اما پلیس کی‌یف در گزارشش به تعداد دقیق این موشک‌ها و حتی هویت این دو فرد اشاره‌ای نکرده است؛ اما در این گزارش ارزش این موشک‌ها بالغ بر ۳۰ میلیون گریونا (۸۱۱ هزار دلار) ذکر شده است.

پلیس اعلام نکرد که این اشخاص یکی ۳۸ ساله و دیگری ۴۵ ساله با موشک‌های سیستم تور چه کار داشته‌اند و اینکه آیا برنامه‌ای برای فروش آن داشته‌اند یا خیر اما تاکید کرد که این موشک‌ها به نیروهای مسلح اوکراین تحویل داده‌ شده‌اند.

این دومین بار طی سه روز اخیر است که پلیس ملی در کی‌یف از کشف تسلیحات خبر می‌دهد.

پلیس اوکراین روز چهارشنبه مردی را به دلیل نگهداری تسلیحاتی در آپارتمان و پارکینگ دستگیر کرد؛ از جمله این تسلیحات می‌توان به مهمات و مواد منفجره، راکت‌ها، نارنجک‌های ضدتانک و تقریبا ۱۷۰۰ فشنگ از انواع سلاح‌های سبک اشاره کرد.

موشک‌های زمین‌به‌هوای گمشده اوکراینی در پارکینگی در کی‌یف کشف شد

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.