ورزشی

مهدی طارمی و ۳ بازی سرنوشت ساز برای پورتو – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی طارمی لژیونر ایرانی تیم فوتبال پورتو پرتغال که آخرین فصل حضورش را در این تیم پشت سر می‌گذارد امیدوار است با بهترین عملکرد از جمع «اسب‌های آبی» پورتو جدا شود.

پورتو در هفته سی و سوم لیگ پرتغال شامگاه یکشنبه ۲۳ اردیبهشت در ورزشگاه «دراگائو» رو در روی بوآویستا قرار خواهد گرفت. مهدی طارمی برای آخرین بار با پیراهن این تیم و در ورزشگاه خانگی در پیش چشم هواداران ظاهر خواهد شد و پس از آن دیگر در این ورزشگاه با پیراهن پورتو بازی نخواهد کرد.

این تیم در هفته سی و چهارم هم در یک دیدار بسیار سخت باید رو در روی براگا قرار بگیرد. در حالی که اسپورتینگ با ۸۴ امتیاز قهرمانی خود را در لیگ برتر پرتغال مسجل کرده است و بنفیکا هم با ۷۶ امتیاز جایگاه دومش تضمین است اما پورتو با ۶۶ و براگا ۶۵ امتیاز رقابت سختی برای کسب عنوان سوم دارند.

در لیگ پرتغال تیم اول به طور مستقیم راهی لیگ قهرمانان اروپا می‌شود و تیم دوم باید در پلی آف این مسابقات حاضر شود تا بتواند جواز لیگ قهرمانان را کسب کند. تیم سوم به لیگ اروپا می‌رود و تیم چهارم هم باید در لیگ کنفرانس اروپا بازی کند.

پس از این ۲ بازی، پورتو باید در فینال جام حذفی به مصاف اسپورتینگ برود. این بازی در ورزشگاه ملی لیسبون که ورزشگاه خانگی تیم ملی پرتغال است برگزار خواهد شد.

به این ترتیب طارمی باید در ۳ بازی حساس برای پورتو به میدان برود و در صورتی که بتواند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد با یک عنوان قهرمانی در جام حذفی و با خاطره‌ای خوش به سال‌ها حضور در فوتبال پرتغال پایان خواهد داد.

طارمی در فصل ۲۰۱۹ وارد لیگ پرتغال شد و به عضویت «ریو آوه» در آمد و در ۳۳ بازی برای این تیم ۱۹ گل به ثمر رساند.

حضور درخشانش در ریوآوه موجب شد او فصل بعد به پورتو برود و در نخستین حضورش در ۴۸ بازی ۲۳ گل به ثمر رساند و مجموعاً در ۴ فصل حضور در پورتو ۱۷۹ بار در میدان حضور پیدا کرد و ۸۹ بار موفق به گلزنی شد و ۵۵ بار هم پاس گل داد.

عملکرد طارمی در ۴ فصل حضور در پورتو به شرح زیر است:

فصل‬ ۲۰۲۰: ‬ ۴۸‬ بازی، ‬ ‏۲۳‬ گل‬، ‬ ‏۱۸‬ پاس گل
فصل‬ ۲۰۲۱: ‬ ۴۸‬ بازی، ‬ ۲۶‬ گل، ۱۷ پاس گل
فصل‬ ۲۰۲۲: ‬ ۵۱‬ بازی، ‬ ‏۳۱‬ گل، ‬ ‏۱۴‬ پاس گل
فصل‬ ۲۰۲۳: ‬ ۳۲‬ بازی، ‬۹‬ گل، ‬‏۶‬ پاس گل