معاون وزیر ارتباطات از پاویون دولت هوشمند بازدید کرد

در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۳؛

معاون وزیر ارتباطات از پاویون دولت هوشمند بازدید کرد

علی‌اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات خود از غرفه‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران و پاویون دولت هوشمند در نمایشگاه الکامپ بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری  علم و فناوری آنا، علی‌اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در حاشیه بازدید خود از پاویون دولت هوشمند در گفت وگو با روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره حضور وزارت ارتباطات در نمایشگاه الکامپ امسال گفت: طبق روال سال‌های گذشته ما همیشه یک سالن دولت الکترونیک داشته‌ایم که تفاوت حضور امسال ما نسبت به سال‌های گذشته زیاد است.

انصاری دو ویژگی را در نمایشگاه امسال برجسته دانست. اول اینکه اکنون سامانه‌ها بر بستر مرکز تبادل با یکدیگر ارتباط دارند و در حالی که قبلا این سامانه‌ها به شکل جزیره‌ای بودند، اکنون به یکپارچگی کامل رسیده‌اند.دومین ویژگی برجسته نیز از نگاه ایشان فراهم آمدن امکان احراز هویت غیر حضوری و عدم نیاز به تحویل مدارک با راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند است.

وی در این باره گفت: با وجود احراز هویت غیر حضوری، صرفه‌جویی فراوانی در وقت و انرژی مردم می‌شود، چرا که دیگر به مراجعه حضوری نیاز نیست.

انصاری از اضافه شدن تدریجی هوش مصنوعی به سامانه‌ها خبر داد و گفت خدماتی که اکنون به صورت شبانه‌روزی در تمام ایام هفته در دسترس است، به زودی با استقرار هوش مصنوعی به کمترین حد خطا می‌رسد.

وی با بیان اینکه ناترازی‌ها و کلاهبرداری‌ها با پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به صورت چشمگیری کاهش یافته، افزایش شفافیت و رضایت مردم را نتیجه توسعه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند دانست.

انصاری در پاسخ به پرسشی درباره برجسته‌ترین خدمتی که از نظر ایشان در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام می‌پذیرد، گفت: سامانه «خودنویس» به واسطه اینکه دست دلالان و قیمت‌گذاری کاذب را از بازار مسکن کوتاه می‌کند و همچنین سامانه پنجره واحد زمین که امکان اخذ مجوز‌ها برای تغییر کاربری زمین و عدم استفاده پنهانی از اراضی را ممکن می‌کند، مورد توجه‌ترین خدمات پنجره ملی خدمات دولت هوشمند هستند.