ما هرگز اسرایمان را فراموش نخواهیم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری ایران تودی، رئیس رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) حکم بازداشت مقامات عالی رتبه این رژیم را از سوی دیوان کیفری بین‌المللی یکجانبه دانست و بی‌اعتنا به شهره بودن رژیم اسرائیل در دنیا به نسل‌کشی و تروریسم سازمان‌یافته، مدعی شد که این حکم باعث ترغیب تروریست‌ها در سراسر جهان می‌شود.

«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی با بیان اینکه ما هرگز فراموش نخواهیم کرد چه کسی این جنگ را آغاز کرد، مدعی شد: ما هرگز اسرایمان را فراموش نخواهیم کرد.

هرتزوگ همچنین گفت: از همه سران «جهان آزاد» می‌خواهیم اقدام دیوان کیفری بین‌المللی مبنی بر صدور حکم بازداشت برای مقامات عالی رتبه اسرائیلی را محکوم و به طور قاطع رد کنند.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در نشست فراکسیون حزب خود در «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) در واکنش به صدور حکم بازداشت وی و وزیر جنگ گفت: این یک رسوایی است و نمی‌تواند ما را متوقف کند.

واکنش مقامات صهیونیست پس از آن صورت گرفت که «کریم خان» دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی امروز دوشنبه اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

این اولین باری است که دیوان کیفری بین‌المللی رئیس یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

هیاتی از قضات دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

دادستان دیوان کیفری بین‌المللی در گفتگو با سی ان ان، اتهامات علیه نتانیاهو و گالانت را کشتار، ایجاد گرسنگی به عنوان روشی برای جنگ، جلوگیری از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان اعلام کرد.

ماه گذشته نتانیاهو در واکنش به بررسی جنایات رژیم اسرائیل در دیوان کیفری بین‌المللی این اقدامات را توهین به تاریخ خطاب کرده بود.

انتهای پیام/