ورزشی

لحظه به لحظه با روز هفتم بازی‌های آسیایی هانگژو/ تیم تپانچه ایران به دنبال برنز

لحظه به لحظه با روز هفتم بازی‌های آسیایی هانگژو/ تیم تپانچه ایران به دنبال برنز

بازی‌های آسیایی هانگژو امروز هشتم مهرماه با برگزاری چندین مسابقه در رشته‌های مختلف ادامه یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایران تودی، روز هشتم مهرماه، هفتمین روز رسمی از بازی‌های آسیایی هانگژو است که گزارش مسابقات رشته‌های مختلف آن را می‌توانید لحظه به لحظه از اینجا پیگیری کنید:

اسکیت

۴:۵۷/ پایان کار ملی پوشان اسکیت بانوان در رقابت ۱۰ هزار متر

از صبح امر‌وز در ماده ۱۰۰۰۰ متر با حضور نهال مقدم رحمانی و سیده مهشید کیایی در بخش بانوان آغاز شد. ورزشکارانی از کشورهای کره جنوبی، هنگ کنگ، هند، تایلند و چین تایپه رقبای دو‌ ورزشکار ایرانی بودند. در حین رقابت و طی کردن مسافت ۱۰ هزار متر، نهال مقدم و سیده مهشید کیایی از ادامه مسابقه انصراف داده و قبل از رد شدن از خط ‌پایان به کار خود پایان دادند.

۵:۲۳/ مدیر تیم های ملی اسکیت رول مردان: اعزام پس از ۱۴ سال یعنی یک دستاور بزرگ برای ایران

محسن هنرجو در خصوص دومین حضور تیم ملی اسکیت سرعت ایران در بازی‌های آسیایی پس از گوانگجو در هانگژو عنوان داشت: بعد از ۱۳ سال خدا را شکر تیم ملی اسکیت سرعت دوباره به بازی های آسیایی برگشت و اعزام شد و این اتفاق دستاورد بزرگی برای خانواده اسکیت ایران بود. این اتفاق هم از بعد قهرمانی و هم از بعد همگانی باعث نخبه پروری می‌شود. دیده شدن این بچه ها کیفیت و جذب اسکیت بازان را بالا می برد.

وی درباره نتایج دو نماینده تیم زنان در اسکیت سرعت ده هزار متر (نهال مقدم رحیمی و سید مهشید کیانی) عنوان داشت: خدا را شکر بچه های ما عملکرد خوبی داشتند. نسبت به تمرینات واقعا خوب بودند.از نظر ما نتایج قابل قبولی بود. مسابقه اصلی ما در امدادی است که پس فردا برگزار می شود و امیدوارم در امدادی بهترین نتیجه را بگیریم.

هنرجو درباره بیرون رفتن نمایندگان ایران از مسابقه و قوانین اسکیت رول سرعت ده هزار متر در بازی های آسیایی خاطرنشان کرد: این رقابت پنجاه دور است که از دور چهل و سوم به بعد داوران زنگ به صدا در می آوردند و هر یک دور در میان نفر اول امتیاز می گیرد. در همین حین نفر آخر گروه حذف می شود. بستگی به تعداد نفرات مسابقات دارد. بچه های ما تا دور پانزدهم پیش آمدند اما چون فاصله پیدا کردند باید اقدام به ترک زمین می کردند.اما همان طور که اشاره کردم عملکردشان نسبت به ایران و ارتقا رکوردشان بهتر بود.

photo_2023-09-30_04-49-12

کوراش

۵:۰۰/ بریمانلو به مصاف نماینده ویتنام می‌رود

مجید وحید بریمانلو نماینده وزن منهای 66ذکیلوگرم کشورمان در گام نخست می بایست به مصاف لی چه از کشور ویتنام برود و در صورت برد با برنده دیدار چین تایپه و کویت مبارزه خواهد کرد.

طاهره اذرپیوند و دنیا آقایی در وزن منهای70،ملیکا امیدوند چالی و زهرا باقری در وزن منهای 87 زنان با سرمربیگری محبوبه خورشیدی و مجید وحید بریمانلو در وزن منهای66 و صادق آذرنگ در وزن منهای 90 با سرمربیگری الیاس علی اکبری پرافتخار ترین کوراش کشورمان در این دوره از بازیها حضور دارند.

تیراندازی

۵:۱۵/ رقابت تیم تپانچه ایران و پاکستان برای کسب نشان برنز

در هفتمین روز از نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی نمایندگان تیراندازی کشورمان در تپانچه ۱۰ متر میکس با ترکیب هانیه رستمیان و امیر جوهری‌خو در خط آتش قرار گرفتند. در پایان دور مقدماتی تیم ایران با امتیاز ۵۷۵ پس از هند و چین در رده سوم قرار گرفت. نمایندگان کشورمان از ساعتی دیگر برای کسب مدال برنز باید به مصاف پاکستان برود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.