فرماندار قدس؛ فضای اشتغال در شهرستان قدس پویاست

به گزارش خبرگزاری ایران تودی تهران، آئین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع و شرکت‌های شهرک صنعتی شهرستان تحت عنوان صدرا با حضور وحید گلی‌کانی فرماندار قدس، امیر عذیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، افشاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، جمعی از مدیران صنایع و دیگر مسئولین در دانشگاه آزاد برگزار شد.

گلی‌کانی در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن ایام سالگرد ارتحال امام راحل بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی رشد و توسعه‌ نظام در عرصه‌های مختلف خصوصا حوزه صنعت را در پیش داشته به طوری که در گذشته بسیاری از شرکت‌ها با تامین دستگاه‌های مختلف جهت ایجاد فضای تولید با مشکل مواجه بودند اما با مهندسی‌های معکوسی که انجام شد شاهد بومی‌سازی مباحث مختلفی بوده‌ایم.

وی افزود: امروز ما شاهد افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های درون شهرستانی هستیم، واحد‌هایی که از سبقه بالایی در فعالیت حوزه تولید برخوردار هستند، در شهرستان قریب به هزار و700 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت جهت هدایت اشتغال جوانان استفاده نمود بنابراین طبق فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جوانان ما نبایستی اشتغال را پشت میزنشینی ببینند.

فرماندار شهرستان قدس گفت: فضای اشتغال در شهرستان قدس پویاست اما نیازمند نیروی انسانی می‌باشد و چه بهتر که از تربیت‌یافته‌های علوم روز و دانشگاهی که بومی شهرستان هستند، استفاده کرد اما بایستی نسبت به هدایت اشتغال آن‌ها و اصلاح فرهنگ پشت میز نشینی فعالیت نمود که قطعا نقش موثری را در کاهش معضل بیکاری ایفا می‌کند.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس عنوان کرد: در برپایی این نمایشگاه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، اداره صمت، شهرک‌های صنعتی و دیگر دستگاه‌ها با محوریت فرمانداری اقدام نموده‌اند و ارتباط صنعت و دانشگاه می‌تواند این مسیر را پویا و تقویت نماید تا دانشجویان بتوانند در این نوع نمایشگاه‌ها با ارتباط‌گیری موثر شغل مناسب خود را پیدا کنند.

گلی‌کانی با بیان اینکه تقویت حوزه اشتغال منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، تصریح کرد: دغدغه دولت سیزدهم بر تقویت و پشتیبانی حوزه تولید است به طوری که با حضور رئیس جمهوری شهید آیت الله رئیسی ۹ هزار شرکت راکد فعال و ۳۸ لکه صنعتی توسط هیئت دولت در سطح استان تهران مصوب شد که دو لکه آن متعلق به شهرستان قدس است.

شایان ذکر دست این نمایشگاه از تاریخ ۷ لغایت ۱۰ خرداد در محل دانشگاه آزاد در جوار بارگاه شهدای گمنام برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/