ورزشی

عکس| جنجال رونالدو در عربستان: بلند شو، تمارض نکن!

تلاش‌های النصر برای رسیدن به گل تساوی بی‌نتیجه بود و همین مسئله نیز باعث عصبانیت کریستیانو رونالدو شده بود. علاوه بر این‌ها، اتلاف وقت بازیکنان الفتح بر خشم فوق ستاره پرتغالی افزوده بود و همین مسئله سبب شد تا او در لحظات پایانی بازی، با بازیکنان حریف درگیر شود.

1798047

1798048

در دقیقه ۸۹ این مسابقه و پس از یک ارسال به روی دروازه الفتح، عمار الدحیم مدافع میزبان در برخورد با رونالدو روی زمین افتاد و درحالی که سرش را بین هر دو دست گرفته بود، از درد به خود می‌پیچید. حرکتی که مشخصا برای اتلاف وقت بازی از سوی بازیکن عربستانی صورت گرفت چرا که برخورد جدی‌ای میان او و کریستیانو رخ نداده بود.

1798049

1798050

البته این مسئله با واکنش رونالدو همراه شد. فوق ستاره پرتغالی که از حرکات مدافع حریف متعجب شده بود، پس از اینکه بالای سر مدافع الفتح حاضر شد، بابت این تمارض و اتلاف وقت به او معترض شد و تلاش می کرد تا با گرفتن دستان عمار الدحیم، او را از روی زمین بلند کند. مسئله‌ای که با واکنش این بازیکن نیز همراه شد.

1798051

1798052

در شرایطی که رونالدو و الدحیم تا مرز درگیری پیش رفته بودند، پتروس بازیکن برزیلی الفتح وارد معرکه شد و دو بازیکن را از هم جدا کرد. بازیکنان الفتح نیز با اعتراض به رونالدو، حرکت او را غیر ورزشی می‌دانستند و اعتقاد داشتند هم تیمی آن‌ها دچار آسیب دیدگی شده و کریستیانو نباید تلاش می کرد تا او را به زور از روی زمین بلند کند.

1798053

1798054

در نهایت نیز داور مسابقه وارد عمل شد و با یک کارت زرد، فوق ستاره پرتغالی را جریمه کرد. هر چند که ثانیه‌هایی بعد، یک خطای پنالتی روی جلال الدین ماشاریپوف رخ داد و رونالدو توانست آن را وارد دروازه الفتح کند تا این دیدار در نهایت با تساوی ۲ – ۲ به پایان برسد.

النصر با این تساوی ۳۴ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر به صدر جدول بازگشت. البته که آن‌ها نسبت به الشباب رده دومی یک بازی کمتر انجام داده‌اند. ضمن اینکه الهلال که تعداد بازی‌های یکسانی با النصر دارد، ۳۲ امتیازی است و در رده سوم ایستاده است.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴