ورزشی

شگفتی‌سازی تنیسور ایرانی با غلبه بر حریف فرانسوی در تور جهانی

راند نخست جدول اصلی رقابت‌های تور جهانی تنیس در زمین‌های تنیس المپیک کیش برگزار و با انجام دیدار‌های باقی مانده تکلیف نفرات صعودکننده به دور دوم مشخص شد.

به گزارش شفاف، در نخستین دیدار این مرحله سامیار الیاسی از ایران با نتیجه (۴-۶ و ۶-۷) مقابل تونای دوران از ترکیه به یک پیروزی ارزشمند دست یافت و سینا مقیمی دیگر نماینده ایران با شکست (۴-۶ و ۴-۶) مقابل ماکسیم مورا از فرانسه به عنوان بخت دوم عنوان قهرمانی شگفتی ساز شد.

در سایر دیدار‌های این مرحله حمیدرضا نداف مقابل دیگر نماینده فرانسه شکست خورد، علی یزدانی با نتیجه (۲-۶ و ۳-۶) مغلوب هاضم نو از سوریه شد، امیر علی قوام با نتیجه (۱-۶ و ۱-۶) مقابل نماینده روسیه شکست خورد و یونس طلاور به عنوان آخرین نماینده ایران با نتیجه (۲-۶ و ۱-۶) بازی را به الکساندر چپیک از روسیه واگذار کرد.

شگفتی‌سازی تنیسور ایرانی با غلبه بر حریف فرانسوی در تور جهانی

به این ترتیب در پایان راند نخست جدول اصلی هفته دوم مسابقات، نمایندگان ایران، ایتالیا، پاکستان، روسیه، فرانسه، الجزایر، سوریه و هند با پیروزی مقابل حریفان خود به مرحله بعدی راه یافتند. در ادامه این مسابقات امروز پنجشنبه ۱۲ مسابقه انجام می‌شود.

در جدول اصلی ۳۲ تنیسور از کشور‌های ایران، چین، فرانسه، رومانی، ایتالیا، هند، پاکستان، ترکیه، الجزایر، روسیه، برزیل، سوریه و چک حضور دارند.

در پایان این مسابقات به نفرات برتر مبلغ ۱۵ هزار دلار به عنوان جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

این مسابقات پس از وقفه‌ای ۸ ساله به میزبانی کشورمان برگزار و تنیسور‌های حاضر از ۱۴ الی ۲۸ اسفند ماه برای کسب عناوین برتر با هم مسابقه می‌دهند.

گفتنی است سامان حسنی سرداور نشان نقره به عنوان سرداور و شاهرخ کشاورز به عنوان مدیر مسابقات حضور دارند.