ورزشی

شکست تیم ملی والیبال ایران برابر چک/ کار کسب سهمیه المپیک سخت شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی برزیل، تیم ملی والیبال ایران امروز از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به مصاف جمهوری چک رفت.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی محمدطاهر وادی، شهروز همایونفرمنش، محمد ولی‌زاده، صابر کاظمی، امیرحسین اسفندیار، سیدمحمد موسوی و آرمان صالحی به عنوان لیبرو برابر جمهوری چک به میدان فرستاد.

مردان والیبال ایران با لباس سرمه‌ای مقابل جمهوری چک قرار گرفتند و لیبروها نیز پیراهن قرمز بر تن کردند. تیم ملی والیبال ایران در سه بازی گذشته خود مقابل تیم‌های آلمان و اوکراین نتیجه را واگذار کرد. شاگردان عطایی در سومین مسابقه برابر قطر به میدان رفت که با نتیجه ۳ بر یک پیروز میدان شد. در حال حاضر تیم ملی والیبال ایران در جایگاه دهم رنکینگ جهانی قرار دارد.

ست اول؛ ۲۵ بر ۱۷ به سود جمهوری چک

در شروع ست اول جمهوری چک تیم برتر میدان بود. با وجود تلاش بازیکنان ایران، این ست با اختلاف بسیار زیاد به سود جمهوری چک به پایان رسید. شاگردان عطایی در این ست بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به حریف واگذار کردند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود جمهوری چک

شروع ست دوم با برتری ایران آغاز شد، اما در ادامه باز هم جمهوری چک توانست امتیاز بگیرد و با اختلاف ۴ امتیاز از تیم ایران جلو بیافتد. در این شرایط عطایی تقاضای وقت استراحت کرد تا با بازیکنان صحبت کند. در ادامه بازی بازیکنان ایران توانستند اختلاف امتیاز را جبران کنند و کار را به تساوی بکشانند. با این وجود شاگردان عطایی در ست دوم هم نتوانستند از پس جمهوری چک بربیایند و این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود تیم والیبال جمهوری چک به پایان رسید.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

برخلاف دو ست قبلی که شاگردان عطایی عملکرد ضعیفی ارائه دادند، ملی‌پوشان ایران در این ست بازی پایاپایی با تیم حریف داشتند. آن‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا برنده این جدال شوند، در نهایت موفق هم به این کار شدند. در امتیازهای پایانی زور تیم والیبال ایران به چک چربید و شاگردان عطایی توانستند این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود خود به پایان برساند.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود جمهوری چک

امتیازهای ابتدایی این ست برای جمهوری چک به ثبت رسید،شاگردان عطایی در این ست نتوانستند از حریف پیشی بیافتند، همین موضوع باعث شد تا سرمربی تیم ایران تقاضای وقت استراحت کرد، او با عصبانیت زیاد با شاگردانش صحبت کرد. پس از بازگشت ملی‌پوشان شرایط بهتر پیش رفت و تیم ایران توانست بازی را به تساوی بکشانند. در امتیازهای پایانی جمهوری چک توانست بازی را به نفع خود پیش ببرند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ برنده این دیدار شوند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.