ورزشی

شب خوب عیسی در روزی که سپاهان شمایل یک قهرمان را به خود گرفت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ورزشگاه نقش جهان شامگاه شنبه میزبان مصاف تیم‌های سپاهان اصفهان و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال بود.

حواشی و نکات مهم این دیدار به شرح زیر است:

پیش از آغاز بازی

* هواداران سپاهان با وجود اتفاقات بازی الاتحاد و برگزاری این مسابقه در روز کاری هفته، امروز هم تیم خودشان را برابر صنعت نفت همراهی کردند و به نقش جهان آمده‌اند.

* هواداران سپاهان پیش از آغاز بازی تیم صنعت نفت آبادان را تشویق کردند.

* نقش‌جهان در این مسابقه همچنین میزبان ده‌ها تن از تماشاگران و هواداران صنعت نفت آبادان نیز هست.

* عیسی آل کثیر امروز نخستین بازی خود در لیگ برتر با لباس زردپوشان را برابر تیم سابق خود صنعت نفت آبادان انجام می‌دهد.

* شهریار مغانلو گلزن زرپوشان اصفهانی غایب بزرگ ترکیب امروز این تیم است؛ نام او در میان نیمکت نشینان نیز دیده نمی‌شود.

* به دلیل اخراج دانشگر در بازی با پیکان، امروز سیاوش یزدانی از ابتدا در ترکیب این تیم حضور دارد؛ نکته قابل توجه دیگر نیز نیمکت نشینی نیلسون جونیور دیگر مدافع این تیم است.

* ژوزه مورایس که شب گذشته در نشست خبری پیش از بازی نیز تاکید کرده بود به تیم صنعت نفت علاقه مند است در ابتدای ورود به زمین به استقبال کادر و مربیان این تیم رفت و با آنها خوش و بش دوستانه‌ای کرد.

آغاز این مسابقه

* شرایط جوی در نقش جهان در حالت عادی نیست و دو تیم این بازی را در میان گرد و غبار شدید آغاز کردند.

* رضا اسدی با ثمر رساندن گل اول این مسابقه به تنهایی با پنج گل به صدر جدول گلزنان لیگ رفت.

* آریا یوسفی بازیکن جوان سپاهانی‌ها در سی دقیقه ابتدایی بازی با یک عملکرد فوق العاده روی هر سه گل این تیم تأثیر مستقیم داشت؛ او در این دقایق یک گل و دو پاس گل داد.

* آل کثیر که سابقه پوشیدن لباس صنعت نفت را در کارنامه خود دارد، پس از به ثمر رساندن گل سوم و چهارم این مسابقه شادی نکرد.

* نقش جهان در حالی، در دقایق ابتدایی نیمه دوم میزبان بیش از ۸ هزار تماشاگر است که سامانه بلیط فروشی این مسابقه نشانگر فروش ۳۵۰۰ بلیط بوده است؛ این موضوع در سایر مسابقات این تیم در لیگ امسال نیز مورد اعتراض هواداران قرار گرفته است. عده‌ای از هواداران زردپوشان این اتفاق را بیانگر مدیریت ضعیف باشگاه در موضوع بلیط فروشی می‌دانند.

* ده‌ها نفر از بانوان اصفهانی امشب نیز به ورودی ورزشگاه آمده بودند اما همچون مسابقات قبلی اجازه ورود به نقش جهان را پیدا نکردند.

* در میان سکوهای نقش جهان عده‌ای از تماشاگران با در دست گرفتن نوشته‌هایی با مضمون «تاج کجایی» خواستار مطالبه‌گری فدراسیون فوتبال برای ضایع نشدن حق تیم سپاهان، نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا شدند.

* انگیزه بالای عیسی آل کثیر در این مسابقه به خوبی مشهود بود و همین موضوع به طور قطع او را به رقیب جدی شهریار مغانلو در نوک خط حمله سپاهان تبدیل می‌کند؛ موضوعی که موجب رقابت تنگاتنگ این دو بازیکن در ادامه لیگ می‌شود.

* ترکیب سپاهان در مسابقه امروز چندین جوان با انگیزه داشت؛ آریا یوسفی، محمد حسین جوادی نژاد و علی احمدی بازیکنان جوانی بودند که ژوزه مورایس به آنها برای این مسابقه اعتماد کرد و آنها نیز عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار آنلاین، در پایان نود دقیقه این مسابقه شاگردان مورایس در تیم سپاهان با نتیجه ۴ بر ۱ از سد شاگردان ویسی در تیم صنعت نفت گذشتند. سپاهان با این نتیجه ۱۱ امتیازی شد و با یک بازی کمتر به رده سوم جدول رفت؛ صنعت نفت نیز ۴ امتیاز ماند و فعلاً در رده سیزدهم جدول قرار گرفت.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.