اقتصادی

سقوط طلای جهانی از اوج!

قیمت طلا امروز، دوشنبه پس از رسیدن به بالاترین رقم نزدیک به یک ماه گذشته کاهش یافت زیرا تشدید نگرانی‌ها از درگیری بین رژیم صهیونیستی و گروه فلسطینی حماس باعث افزایش بیش از ۳ درصدی طلا شد.

به گزارش ایران تودی، هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۴۲ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۱.۷ درصد کاهش به ۱۹۲۰ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۶۱ درصد کاهش به ۱۹۲۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

طلا که در زمان‌های نامشخص به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن محسوب می‌شود، پس از افزایش ۳.۴ درصدی در روز جمعه در بزرگترین افزایش یک روزه خود در هفت ماه گذشته از ۲۰ سپتامبر به ۱۹۳۴ دلار و ۸۲ سنت رسید.

درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس بر افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیکی برای بازارهای مالی متمرکز شده است زیرا سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا این درگیری به کشورهای دیگر با پتانسیل افزایش بیشتر قیمت نفت و وارد کردن ضربه‌ای تازه به اقتصاد جهانی کشیده می‌شود یا خیر.

طبق گزارش رویترز، احساسات مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در ماه اکتبر بدتر شد و خانوارها انتظار تورم بالاتری را در سال آینده داشتند اما قدرت بازار کار احتمالاً به حمایت از هزینه‌های مصرف‌کننده ادامه می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۲.۶۲ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۸۷۹ دلار و ۱۹ سنت رسید و پالادیوم در ۱۱۴۷ دلار و ۵۵ سنت ثابت ماند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.