بین الملل

سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس: هیچ بحران انسانی در غزه وجود ندارد!

سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس امروز دوشنبه مدعی شد، هیچ بحران انسانی در نوار غزه وجود ندارد!

به گزارش ایران تودی، تزیپی هوتوولی، سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس امروز دوشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه «اسکای نیوز» در پاسخ به سوال مجری برنامه که از او نظرش را درباره بحران انسانی در نوار غزه از زمان اجرای موج حملات هوایی و محاصره علیه این منطقه از سوی صهیونیست‌ها پرسید، مدعی شد: «هیچ بحرانی انسانی در غزه وجود ندارد.»

به نوشته پایگاه «العربیه»، تزیپی هوتوولی در پاسخ به سوال مجری این برنامه ادعا کرد: «اسرائیل مسئول امنیت اسرائیلی‌ها و حماس مسئول امنیت فلسطینی‌ها است. حماس از هر گونه پشتیبانی جامعه بین‌المللی سواستفاده کرد…حالا زمان آن است که حماس به خاطر کشتن اسرائیلی‌ها هزینه بدهد.»

این سفیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش علیه جنبش حماس گفت، این جنبش دارد جلوی خارج شدن مردم خودش را می‌گیرد و این رژیم به آنها فرصت خروج را داده است!

هوتوولی با تکرار ادعایی که نادرست بودنشان تایید شده و حتی خود سران صهیونیست هم دیگر به آنها اشاره‌ای نمی‌کنند، مدعی شد: «به مردم (در اسرائیل) فرصت کسب امنیت داده نشد…آنها را در تختخوابشان کشتند. حماس بچه‌ها را در مقابل والدینشان اعدام کرد. آنها به بچه‌ها شلیک کرده و سرشان را بریدند. آنها به زنان باردار آسیب زدند و به زنان جوان تجاوز کردند. هیچ رهبر غربی نمی‌تواند در قبال این جنایات ایستاده و صرفا بگوید که می‌توانیم به کار خود ادامه دهیم.»

اظهارات و ادعاهای این مقام صهیونیست در حالی مطرح شده که فیلیپ لازارینی، کمیسیونر کل آژانس کار و امداد سازمان ملل روز یکشنبه گفت، وضعیت در نوار غزه وخیم بوده و بحران انسانی در این منطقه را شدید خواند.

او در بیانیه‌ای که توسط آژانس کار و امداد سازمان ملل متشر شد، گفت: «غزه دچار کمبود آب و برق شده است. در حقیقت غزه را دارند خفه می‌کنند و به نظر می‌رسد دنیا در حال حاضر انسانیت خود را از دست داده است.»

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.