بین الملل

رونمایی روسیه از نسل پنجمی جنگنده‌های سوخو/عکس

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی هوافضای روسیه Max-2012 با مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران و 55 کشور امروز سه شنبه در مجتمع نمایشگاه هوایی ژوکوفسکی در شرق مسکو با حضور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین آغاز به کار کرد.

سرگئی چمزوف ، مدیر کل انستیتوی دولتی پیشرفته فناوری روسیه گفت ، اولین پرواز هواپیمای جدید سوخو برای سال 2023 برنامه ریزی شده است.

به گفته چامزوف هزینه این هواپیمای پیشرفته بین 25 تا 30 میلیون دلار خواهد بود.

مدیر کل سازمان دولتی فن آوری های پیشرفته روسیه افزود: هواپیمای جدید مجهز به موشک های هدایت شونده و غیر هدایت شونده و بمب های هوایی خواهد بود.

روسیه نسل پنجم جنگجویان سوخو را معرفی می کند / عکس

دیمیتری شوگایف ، رئیس آژانس همکاری های فنی و نظامی روسیه نیز گفت که بمب افکن جدید سوخو از مشخصات فنی بسیار خوبی برخوردار است ، از جمله کیفیت پرواز عالی ، قابلیت های حمله و شناسایی گسترده و تجهیزات پیشرفته رادیو الکترونیکی و توانایی پرواز سریعتر از صدا. سرعت. تشخیص آن توسط رادار دشوار خواهد بود.

دنیس مانتوروف ، وزیر صنعت و تجارت روسیه همچنین گفت که بمب افکن جدید روسیه رقیب جنگنده آمریکایی اف است. جنگنده 35E و سوئدی Gripen و هواپیمای نظامی GF-17 Thunder محصول مشترک چین و پاکستان خواهد بود.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی هوافضای روسیه “مکس 2021” که تا 23 آگوست ادامه خواهد داشت ، با حضور وزارت دفاع ایران و 35 شرکت دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و آخرین دستاوردهای علمی و فناوری را به نمایش می گذارد.

امسال بیش از 291 شرکت از کشورهای مختلف در این نمایشگاه شرکت کردند و آخرین دستاوردهای فضایی و هوایی خود را به نمایش گذاشتند.

نمایشگاه مکس روسیه از سال 1992 هر دو سال یکبار برگزار می شود و بزرگترین سمپوزیوم تبادل تجربه بین روسیه و سایر طراحان به همراه مشارکت تولیدکنندگان محصولات فضایی است.

نمایشگاه هوایی مکس آخرین دستاوردهای صنعت هوافضای روسیه ، هم در زمینه هواپیماهای مسافربری و باری و هم در زمینه هواپیماهای نظامی روسیه ، بمب افکن ها و هواپیماهای استراتژیک را به نمایش گذاشت که به دلیل ملاحظات خاص.

23311