ورزشی

رشیدی: استقلال بهتر از سپاهان بود/ مهاجم ۶ دانگ می‌خواهیم

کارشناس فوتبال ایران و پیشکسوت استقلال گفت: از نظر من شاگردان نکونام در طول بازی بهتر از حریف کار کردند اما باید نقاط ضعف تیم تقویت شود.

منصور رشیدی در گفت‌وگو با ایران تودی، درباره باخت یک بر صفر استقلال مقابل سپاهان در هفته سوم لیگ برتر توضیح داد: بازی خیلی بدی نبود و کیفت خوبی را خصوصا از تیم استقلال شاهد بودیم. سپاهان امسال تیم خوبی است اما از نظر من استقلال در طول بازی بهتر بود و حتی در دقایقی از بازی نیز شاهد موقعیت‌های بسیار خطرناک استقلال بودیم که حاصل عملکرد خوب هافبک‌های این تیم بود.

او با بیان اینکه برخلاف انتقادها دفاع استقلال در این بازی خوب کار کرد، توضیح داد: از سال گذشته انتقادهایی نسبت به خط دفاع استقلال وجود داشت اما امشب شاهد کار خوب دفاع استقلال بودیم که تنها یک اشتباه داشت و به گل سپاهان ختم شد. مشکل عمده عدم بازیسازی در برخی از دقایق بازی بود که با این حال من از عملکرد هافبک‌ها راضی بودم چون تا از دقیقه ۴۵ تا ۷۰ چهار تا پنج موقعیت خوب را روی دروازه سپاهان ایجاد کردند.

پیشکسوت استقلال با اشاره به «دوندگی خوب» هافبک‌های این تیم در دیدار مقابل سپاهان تاکید کرد: هافبک‌های استقلال در این دیدار خوب کار کردند اما می‌توان گل‌سازتر کار کرد و باید این روند در طول بازی وجود داشته باشد. ضمن اینکه اگر مهاجم‌های استقلال زهردارتر کار می‌کردند، بدون شک نتیجه چیز دیگری بود. با احترام به همه بازیکنان تیم، من همواره معتقدم که ما در نوک خط حمله باید بازیکن شش دانگ جذب کنیم. 

رشیدی درباره تعویض‌های جواد نکونام نیز گفت: همه نفرات تیم خوب کار کردند و تیم برتر میدان بودیم. دوندگی ارسلان مطهری در نوک خط حمله هم نشان‌دهنده کیفیت خوب این بازیکن است. با این حال به دلیل اینکه در دقایق پایانی، بازی مستقیم در دستور کار تیم بود، آرمان رمضانی به جای مطهری وارد بازی شد که البته مدافعان قدبلند سپاهان مانع عملکرد خوب این مهاجم شدند.

این کارشناس فوتبال درباره نقاط ضعف استقلال نیز گفت: ما بعد از دیاباته یک مهاجم شش دانگ نداریم و باید این مشکل حل شود. ضمن اینکه هافبک‌ دفاعی خوبی هم بعد از بازیکنانی چون امید ابراهیمی و علی کریمی نداشته‌ایم که مثل این دو بازیکن هم گل‌ساز باشند، هم در دفاع خوب کار کنند و هم در حمله تیم را پشتیبانی کنند. البته باید تاکید کنم که خط هافبک استقلال جوان و دونده است که در این چند بازی و خصوصا مقابل سپاهان، بسیار خوب کار کردند.

او در پایان گفت: می‌گویند وضعیت مالی استقلال خوب نیست و بدهی زیادی دارد اما امیدوارم با جذب نفرات مورد نیاز، این تیم تقویت شود. ضمن اینکه باید اعلام کنم دفاع وسط استقلال نیز نیازمند ترمیم است.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.