اجتماعی

رئیس هلال احمر: مشارکت بالا در انتخابات ضامن استقلال کشور است

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان مشارکت بالا در انتخابات را تضمین‌کننده بیشتر استقلال و ارتقاء جایگاه کشورمان توصیف کرد.

پیرحسین کولیوند، پس از حضور در مدرسه رازی در منطقه ۳ شهرداری تهران و شرکت در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به ایران تودی گفت:‌ بحمدالله از ساعات آغازین رای گیری، استقبال خوبی از سوی مردم را شاهد بودیم و این روند به مرور افزایش نیز پیدا کرد، به‌طوریکه الان یکی از درخواست‌ها از مردم این است که حضور خود در انتخابات را به ساعات پایانی اخذ رای موکول نکنند.

وی با بیان اینکه انتخابات نماد دموکراسی و توجه به نظر جمهور، در نظام‌های مردمسالار است، گفت: طبیعی است که هر چه میزان مشارکت در انتخابات بالاتر باشد، قدرت، استقلال و جایگاه کشورمان نیز در مجامع جهانی ارتقاء پیدا خواهد کرد و از این ارتقا نیز در درجه اول مردم عزیز کشورمان بهره‌مند خواهند شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان با بیان اینکه خانواده بزرگ و میلیونی جمعیت هلال احمر نیز در سراسر کشور در این انتخابات مشارکت داشت، گفت: همچنین در کنار مشارکت، برخی از تامین ایمنی و ارائه خدمات به شرکت‌کنندگان در انتخابات نیز بر عهده جمعیت هلال احمر قرار داشت. امدادگران ما در این روز در آماده‌باش کامل قرار دارند. همچنین بالگردهای ما نیز به حالت آماده‌باش قرار دارد و از آنها هم برای امدادرسانی هم در صورت نیاز برای جابجایی صندوق‌های سیار رای و انتقال آن به مناطق صعب‌العبور استفاده خواهد شد.

کولیوند با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر از وظایف همیشگی خود نیز غافل نشده‌اند، گفت: امدادگران ایثارگر ما، با جان و دل در حال خدمت و امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مناطقی از استان سیستان و بلوچستان هستند. همزمان گروه‌های دیگر نیز در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر و … مستقر هستند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با آرای مردم، مجلسی بر سرکار آید که در خدمت تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و مطالبات مردم سربلند ایران، فعالیت کند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.