بین الملل

دروغ‌بافی رژیم صهیونیستی پس از جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی

ارتش رژیم صهیونیستی در ادعایی مضحک اعلام کرد که گروه‌های فلسطینی مسئول بمباران بیمارستان المعمدانی هستند.

به گزارش ایران تودی، پس از جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان المعمدانی، اکانت‌های نزدیک به این رژیم در شبکه‌های اجتماعی از کشتار مردم فلسطین در غزه ابراز رضایت و خوشحالی کردند.

طبق گزارش رسانه‌ها، «هانانیا نفتالی» فرد رسانه‌ای نزدیک به نتانیاهو با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس، نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستانی در غزه حمله کرده است اما پس از دقایقی توئیت خود را حذف کرد.

دروغ‌بافی رژیم صهیونیستی پس از جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی

با آشکار شدن ابعاد این جنایت بی‌سابقه و موج محکومیت‌های جهانی توسط کشورها و ملت‌های جهان، ارتش رژیم صهیونیستی در ادعایی مضحک و با شانه خالی کردن از جنایات جنگی خود، مدعی شده گروه‌های فلسطینی مسئول حمله به بیمارستان هستند.

دروغ‌بافی رژیم صهیونیستی پس از جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی

ویدئویی نیز که در شبکه‌های اجتماعی منتشر و در آن به گروه‌های مقاومت فلسطینی اتهام زنی شده، مربوط به سال ۲۰۲۲ است.

این درحالی است که کارشناسان نظامی اعلام کردند رژیم صهیونیستی برای کشتار بیشتر در بمباران بیمارستان المعمدانی از نوعی خاص موشک با قابلیت رهاسازی هزاران ترکش و قابلیت آتش‌زایی بیشتر استفاده کرده و نیروهای فلسطینی اساسا موشکی در اختیار ندارند که این‌ حجم از تخریب را ایجاد و چنین تلفاتی را بر جا بگذارد.

در تصاویر اولیه مخابره شده، حجم‌خرابی و نوع زخم‌های بجامانده در پیکر شهدا نشان می‌دهد، رژیم صهیونیستی از موشک‌های مخصوص برای بالا بردن تلفات و خرابی استفاده کرده است.

از ابتدای تهاجم به غزه، رژیم صهیونیستی در سکوت مجامع بین‌المللی بارها از تسلیحات نامتعارف از جمله حاوی فسفر سفید علیه غیرنظامیان استفاده کرده است.

طبق گزارش‌ها، آمریکا طی روزهای اخیر و همزمان با حمایت‌های گسترده نظامی و سیاسی، تسلیحات جدیدی برای رژیم صهیونیستی ارسال کرده است.

همچنین این حمله درست پس از نشست فرمانده سازمان تروریستی سنت‌کام با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به وقوع پیوست و ردپای واشنگتن در این جنایت به روشنی دیده می‌شود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.