بین الملل

درخواست ایران از چین جهت استفاده از ظرفیت‌های خود برای توقف کشتار مردم غزه از سوی صهیونیست‌ها

به گزارش ایران تودی، به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حسین امیر عبداللهیان با «وانگ یی»، وزیر امور خارجه چین بطور تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفتگوی تلفنی با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم و شهروندان در غزه گفت: شرایط در منطقه بسیار حساس است و اکنون اولویت فوری آن است که حملات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان و غیرنظامیان غزه متوقف شود.

امیر عبداللهیان با اشاره به آمار تکان دهنده شهداء و مجروحان ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به منازل و اماکن مسکونی و حتی مراکز درمانی غزه و نیز بکارگیری سلاح‌های ممنوعه از جمله وجود گزارشاتی مبنی بر کاربرد بمب‌های فسفری، محاصره انسانی و قطع آب و برق و سوخت غزه، این جنایات را مصداق بارز جنایت جنگی و کشتار جمعی ساکنان غزه دانست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به سفر منطقه‌ای خود و دیدار با مقامات عالی کشورها و نیز رهبران برخی گروه‌های مقاومت در منطقه گفت: وضعیت بسیار خطرناک و نگران‌کننده است و هر لحظه امکان خارج شدن شرایط از کنترل وجود دارد.

امیر عبداللهیان افزود: در صورت عدم توقف جنایات صهیونیست‌ها و پایان نیافتن حملات جنایت آمیز جاری علیه شهروندان غزه، کسی نمی‌تواند عدم گسترش دامنه بحران را تضمین کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یادآوری مسؤولیت شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه صلح و امنیت بین‌المللی، خواستار آن شد که چین از ظرفیت‌های خود برای متوقف کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غزه استفاده کند.

وانگ یی، وزیر خارجه چین نیز در این گفتگو ضمن ابراز نگرانی از وضعیت حساس موجود گفت: جامعه بین‌المللی باید با حمله به غیرنظامیان مخالفت کند و شورای امنیت سازمان ملل باید این مسؤولیت را بعهده گرفته و نقش ذاتی خود را ایفا نماید.

وی مجازات جمعی علیه مردم غزه را غیرقابل قبول دانست و بر ضرورت ایجاد کریدور کمک‌های انسان دوستانه تاکید کرد.

310310

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.