بین الملل

حمله هوایی ترکیه علیه مواضع «پ‌ک‌ک» دراستان دهوک

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی ، جنگنده های ترکیه روز یکشنبه مراکز تروریستی پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) را در شمال استان دهوک در منطقه کردستان عراق بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری شفق ، منابع محلی گفتند که هواپیماهای جنگی ترکیه روز یکشنبه کوه کاراه در منطقه عمادیه را بمباران کردند.

صبح زود یکشنبه ، هواپیماهای جنگی ترکیه کوه کورزار را در منطقه شلادزه در استان دهوک بمباران کردند. یک منبع امنیتی گفت که نیروی هوایی ترکیه به مقر پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) در منطقه عمادیه حمله کرد.

منابع محلی و رسانه ها گزارشی از تلفات احتمالی تروریست های پ.ک.ک یا ساکنان محلی گزارش نکردند.

ارتش ترکیه ادعا کرد که این عملیات پایگاه های نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را هدف قرار داده و عملیات فعلی خود را در دهوک از 24 آوریل (شنبه 4 مه) آغاز کرده است ، اگرچه گفته می شود روستاییان این منطقه شهرک های غیرنظامی را هدف قرار می دهند.

در کردستان عراق ، در یک ماه گذشته 47 روستا در نتیجه حملات هوایی ترکیه به شمال عراق تخلیه شده اند.

سخنگوی حزب حاکم حزب دمکرات کردستان (PDK) گفت که نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه (FSA) اخیراً وارد روستاهای متروکه در شمال عراق شده اند ، درختان را قطع کرده و به شرکت های چوبی ترکیه تحویل داده اند. نماینده کرد کرد عراق گفت که نیروهای ترکیه توقف ، بازرسی و استقرار خودروهای زرهی را در روستاهای تخلیه شده آغاز کرده اند.

ترکیه مدت طولانی است که به بهانه مقابله با پ.ک.ک تمامیت ارضی شمال عراق را زیر پا گذاشته است.پ.ک.ک که از 35 سال گذشته با دولت آنکارا اختلاف داشت ، ترکیه ، آمریکا و ایالات متحده یک گروه تروریستی به حساب می آیند. ایالت ها. اتحادیه اروپا. ترکیه گفت ستیزه جویان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار شهروند ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

انتهای پیام