بین الملل

حمله موشکی از لبنان به ۲ موضع نظامی صهیونیست‌ها

منابع خبری بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) از حمله موشکی از خاک لبنان به شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایران تودی، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که یک موشک هدایت شونده ضد تانک از لبنان به سمت پایگاه «آویویم» این رژیم شلیک شد.

رسانه‌های عبری نیز در این باره اعلام کردند که درپی این حمله چندین محور در جاده‌های حومه آویویم مسدود شد.

همچنین شبکه المیادین از حمله به موضع نظامی «البیاض» در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

المیادین در این باره اعلام کرد که موضع البیاض هدف حمله قرار گرفته و صدای چند انفجار از داخل شنیده شده است.

در همین حال، شبکه الجزیره نیز از حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان خبر داد.

این شبکه همچنین از انهدام یک تانک ارتش رژیم صهیونیستی در آویویم خبر داده است.

الجزیره گزارش داد که یگان توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی حومه شهرک «مارون الراس» در بخش مرکزی جنوب لبنان را هدف حملات خود قرار داد.

همزمان با عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی نیز طی روزهای اخیر شاهد تبادل آتش میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان بوده است.

رسانه‌های عبری در این باره گزارش داده‌اند که از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان چند افسر و نظامی صهیونیست کشته شدند و نیروهای اشغالگر مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شدند.

تعدادی از شهرک‌نشینان نیز به صورت خودخواسته شهرک‌ها را ترک کردند و بیشتر شهرک‌های شمال در حال حاضر خالی شده و فقط سربازان دشمن در آنجا مستقر هستند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.