بین الملل

حمدان: لطمه زدن به مسجدالاقصی بدون مجازات نخواهد ماند/ طرح نتانیاهو شکست خواهد خورد

یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد جنایت گرسنگی عمدی در غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی را با مرگ مواجه می‌کند و زنگ خطر درباره ساکنان شمال نوار غزه به صدا درآمده است.

به گزارش ایران تودی، اسامه حمدان، از رهبران جنبش حماس گفت: کابینه بنیامین نتانیاهو همچنان موضع منفی را درباره خواسته‌های گروه‌های مقاومت دارد و اهدافش با تمام طرح‌های مطرح شده مغایر است. برای نتانیاهو آزادی اسرایش مهم نیست و وی با توقف جنگ مخالف است. ما خواهان تحرک فوری برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه هستیم. از تمام کشورهایی که محموله‌های مواد غذایی برای رژیم صهیونیستی از اراضی‌شان عبور می‌کند می‌خواهیم فورا مانع عبور آن شوند.

وی از تمام نهادهای بین‌المللی از جمله آژانس امدادرسانی و آوارگان فلسطینی (آنروا) خواست تسلیم خواسته‌های اشغالگران نشوند.

به نقل از العربی الجدید، حمدان از تصمیم برنامه جهانی غذا برای تعلیق تحویل کمک‌های غذایی به ساکنان شمال غزه ابراز تعجب کرد و گفت: جنایت گرسنگی عمدی در غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی را با مرگ مواجه می‌کند. زنگ خطر در شمال غزه به صدا درآمده است.

این رهبر حماس درباره تصمیم رژیم صهیونیستی برای ممانعت از ورود فلسطینی‌ها به مسجدالاقصی در ماه رمضان گفت: ما خواهان آماده باش برای دفاع از مسجد الاقصی هستیم. تردید در دفاع از مسجدالاقصی به معنای ناتوانی در دفاع از این امت و سرزمین و مقدسات آن است. هرگونه لطمه زدن به مسجد الاقصی بدون مجازات نخواهد ماند. ما از فلسطینی‌های اراضی اشغالی ۱۹۴۸، قدس و کرانه باختری می‌خواهیم با این تصمیم جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی مخالفت کنند و با اشغالگران در هر مکانی مبارزه کنند. اقدامات ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و تندروهای کابینه نتانیاهو مقدمه چینی برای تجاوزی گسترده علیه مسجد الاقصی و نمازگزاران است.

حمدان خواهان تحقیقات بین‌المللی فراگیر و فوری درباره جنایت‌های خطرناک ارتش رژیم صهیونیستی علیه زنان فلسطینی شد.

وی از مواضع لولا دا سیلوا، رئیس جمهور برزیل و مواضع ونزوئلا، بولیوی، کوبا، کلمبیا و چین درباره حمایت از غزه قدردانی کرد.

حمدان همچنین تأکید کرد جنبش حماس با گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولتی برای نجات فلسطینی‌ها و بازسازی و آمادگی برای انتخابات موافقت کرده است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: اگر حمایت آمریکا نبود جنگ گرسنگی و کشتار در غزه ادامه پیدا نمی‌کرد. هواپیماهای جاسوسی آمریکا ۲۴ ساعته برای مشخص کردن اهداف و رصد فرماندهان حماس و پیدا کردن اسرای صهیونیست بر فراز نوار غزه در حال پرواز هستند.

حمدان گفت: ما به خواسته‌های خود پایبند هستیم. اشغالگران همچنان در برابر توافق مانع تراشی می‌کنند اما میانجیگران به تلاش‌هایشان برای رسیدن به یک توافق جدید تلاش می‌کنند.

وی درباره طرح بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای بعد از جنگ غزه گفت: این طرح شکست خواهد خورد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.