جای خالی یک زن در فدراسیون فوتبال!

به گزارش خبرگزاری ایران تودی؛ در شرایطی که در روزهای اخیر باشگاه‌های پرطرفداری مثل استقلال، پرسپولیس، فولاد و تراکتور به دنبال تشکیل تیم زنان خود هستند؛ جای خالی یک مدیر در فدراسیون فوتبال که ارتباط مستقیمی با این موضوع دارد؛ بیش از پیش احساس می‌شود.

به نقل از ورزش سه در تاریخ 22 اسفند سال گذشته بود که بعد از اینکه مریم منظمی موفق به اخذ آرای کافی در مجمع فدراسیون فوتبال نشد و از سمت نایب رئیسی زنان در فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شد؛ بخش زنان فدراسیون فوتبال بدون رئیس ماند و تا این لحظه که نزدیک چهار ماه از آن می‌گذرد؛ حتی بحثی پیرامون انتخاب مدیر جدید صورت نپذیرفته است.

این درحالی بود که پیش از دوران ریاست یک ساله منظمی، به دلیل بازداشت شهره موسوی (مدیرعامل بادران و نایب رئیس وقت زنان در فدراسیون فوتبال)، این کرسی بیش از یک سال بدون رئیس مانده و تبدیل به اصلی‌ترین دغدغه جامعه فوتبال و فوتسال زنان شده بود و حالا دوباره همان مسیر پیش روی بخش زنان فدراسیون فوتبال قرار گرفته است.

اما این روزها و با الزام تیم‌داری باشگاه‌ها در بخش زنان، این فقدان بیش از همیشه احساس می‌شود. اغلب باشگاه‌ها در اولین واکنش خود نسبت به راه‌اندازی تیم زنان خود یک واکنش مشخص دارند؛ « برای شناخت مسیر درست و اقدام جهت عملی کردن این الزام، دقیقا نمی‌دانیم به سراغ چه کسی برویم!» عدم حضور یک مدیر زن در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در چنین فصل مهمی که قرار است بعد از ده‌ها سال، به تشکیل تیم‌های زنان ختم شود؛ معضل مهمی است که گریبان فدراسیون فوتبال و تمام باشگاه‌های لیگ برتری را گرفته است.

نکته قابل توجه این است که در ماه گذشته، تیم ملی زنان در دو دیدار دوستانه مقابل تیم ملی زنان بلاروس در تهران هم متحمل شکست شد و بعد از آن هم هیچ برنامه مشخصی جهت ادامه اردوها اعلام نشده تا مشخص شود فقدان حضور نایب رئیس زنان در فدراسیون فوتبال آن هم در چنین برهه مهمی، به وضوح قابل لمس است.

257 251