ورزشی

تمرین شناگران پارالمپیکی در کمپ تیم‌های ملی کشتی

شناگر پارالمپیکی گفت: این دوره با حمایتی که علیرضا دبیر از شناگران پارالمپیکی داشت تمریناتم را در کمپ تیم‌های ملی کشتی پیگیری می‌کنم و شرایط از نظر امکانات راضی کننده است.

شاهین ایزدیار در گفت‌وگو با ایران تودی، در پاسخ به این پرسش که با توجه به این که حضورتان در پارالمپیک پاریس قطعی شده است چقدر امید به کسب سکو دارید، اظهار کرد: شنا یک ورزش رکوردی است که صدم ثانیه‌ها جایگاه را تعیین می‌کند. این  دوره حریفان سرسختی در ماده صد متر قورباغه از کشورهای فرانسه، ایتالیا، روسیه و.. دارم که رقابت سنگین و کسب مدال امکانپذیر نیست. ایران هیچ وقت حتی در بخش سالم‌ها نیز حرفی برای گفتن در شنا نداشته و از سایر کشورها عقب است. رقابت در شنا به حدی سنگین است که به اعتقاد من حضور در فینال به منزله کسب مدال است.

وی گفت: یکی از افتخاراتم این است که دو بار در پارالمپیک حضور داشتم و در هر دوره توانستم به فینال راه پیدا کنم و هشتم شدم، این دوره اگر بتوانم جایگاهم را ارتقاء ببخشم و در جایگاه هفتم قرار بگیرم به منزله کسب مدال است و کار بزرگی انجام داده‌ام.

عضو تیم ملی پاراشنا در پاسخ به این پرسش که آیا سینا ضغیمی نژاد نیز در ماده صد متر قورباغه در پارالمپیک پاریس شنا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: هر دو در این ماده شنا خواهیم کرد که با توجه به حریفان قدری که در صد متر قورباغه داریم کسب سکو حتی توسط ضیغمی نژاد نیز در پارالمپیک پاریس امکانپذیر نیست، البته در ورزش هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست و شاید شرایط به شکل دیگری رقم بخورد.

ایزدیار درباره تمریناتش گفت: هفته‌ای ۱۰ جلسه (۶ جلسه تمرینات شنا و ۴ جلسه بدنسازی) دارم که با تمام قدرت و انگیزه بالا در استخر آزادی تمریناتم را پیگیری می‌کنم تا این دوره بهترین عملکرد را داشته باشم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اردوی تدارکاتی برون مرزی در کره، افزود: کمیته ملی پارالمپیک قول برپایی این اردو را طی ۲۰ روز آینده در کره را به ما داده که امیدوارم عملیاتی شود. قطعا شرکت در این اردوی تدارکاتی برون مرزی تاثیر زیادی بر روی عملکرد من و سینا ضغیمی نژاد خواهد داشت تا با آمادگی بهتری عازم پاریس شویم.

ایزدیار در پایان با تشکر از حمایت‌های علیرضا دبیر به خاطر در اختیار گذاشتن کمپ تیم‌های ملی کشتی برای پیگیری تمرینات این دو شناگر پارالمپیکی، گفت: این دوره بهترین شرایط را برای تمرین داریم به ویژه با حمایتی که علیرضا دبیر از من و سینا ضیغمی نژاد داشت قرار است تا زمان اعزام به پارالمپیک پاریس تمرینات خود را در کمپ تیم‌های ملی کشتی انجام دهیم. اکنون شرایط راضی کننده است و مشکل خاصی وجود ندارد.

انتهای پیام