اجتماعی

تعالی فرهنگ این مرز و بوم در تربیت نیروی توانمند و عالم است

ایران تودی/لرستان استاندار لرستان گفت: تعالی فرهنگ این مرز و بوم در تربیت نیروی توانمند و عالم است.

فرهاد زیویار امروز دوم شهریورماه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش لرستان که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت و یاد خاطره شهدا به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: این ۲ شهید بزرگوار از صدیق‌ترین و فداکارترین دولتمردان جمهوری اسلامی بودند.

وی تصریح کرد: امروز در نخستین روز از هفته دولت در لرستان جلسه را با یکی از نهادهای مهم یعنی آموزش‌وپرورش با حضور وزیر بومی آن شروع کردیم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش تربیت نسل را به عهده می‌گیرد که دنبال کشف و توسعه منابع انسانی است.

زیویار اضافه کرد: ۱۲ سال از عمر فرزندان ما در اختیار این نهاد قرار دارد، به‌طوری‌که دوره‌ شکل‌گیری شخصیت تربیت فردی و اجتماعی فرد در آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد، ازاین‌رو سرمایه‌گذاری در این مجموعه هزینه نبوده و فرصت است.

وی با بیان اینکه نهاد تعلیم و تربیت مقدس است، افزود: هدف‌گذاری این نهاد تربیت ارزش‌مدارانه جامعه است که در خدمت مقدم معلمان هستند.

استاندار لرستان بیان کرد: معلمان به جایگاه انبیا و اولیای الهی نزدیک هستند و رسالت بزرگی را برعهده دارند و باید به دنبال رفع گره‌های کاری فرهنگیان بود.

زیویار با اشاره به اینکه تعالی فرهنگ این مرز و بوم در تربیت نیروی توانمند و عالم است، اظهار کرد: باید در وضعیت فضای محدود مدارس و حتی فضای مجازی، دانش آموزان را مجهز به مهارت و فن کرد.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم به سند بنیادین و تربیت نسل اعتقاد راسخ دارد و اقدامات خوبی هم در این زمینه صورت گرفته است.

استاندار لرستان تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی، در مناطق محروم کشور وزیر تربیت می‌شود و در خصوص تعداد مدارس و دانشگاه‌ها پیشرفت‌های بی‌نظیری حاصل شده است که این خدمات و اقدامات باید تبیین شود.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.