ورزشی

به خاطر نبود سالن وزنه‌برداری مصدومیتم تشدید شد/ 50 کیلو افزایش رکورد داشتم

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در گفتگو با آنا:

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا گفت:

سیده الهام حسینی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره سطح مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سه مدال طلا در این رقابت ها اظهار کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در سطح خوبی بود و رقابت نزدیکی داشتم. با حریفانم اما به لطف خدا توانستم برنده شوم با یک ضرب و دو ضرب به مدال طلا دست پیدا می کنم و عنوان قهرمانی را کسب می کنم. کار آسانی نبود، بعد از بازی های کشورهای اسلامی وقت کمی داشتم. نزدیک به یک ماه بود که تمرین کرده بودم و خستگی مسابقات هنوز برطرف نشده بود اما باید تمرین را شروع می کردم.

من انتظارات کارمندان را برآورده کردم

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا گفت: قبلا مصدومیت داشتم اما تحت کنترل بود و به طور کامل بهبود نیافته بود. حتی در اردوی تیم مصدوم شدم اما با همه این مشکلات به فضل الهی عملکرد خوبی داشتم و مدال گرفتم. اولین بار بود که با یک ضربه به این وزن رسیدم و حتی برای من هم یک رکورد بود. در مسابقات قهرمانی آسیا توانستم 4 کیلوگرم بیشتر از قونیه بلند کنم. خدا را شکر توانستم انتظارات پرسنل را برآورده کنم.

مصدومیت من بدتر شد چون سالن بدنسازی وجود نداشت

ملی پوش وزنه بردار درباره جزئیات دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت: جلسه به خوبی پیش رفت، سجادی با گوش شنوا به حرف های ما گوش داد. من در مورد کمبود امکانات سطح شهر صحبت کردم که در واقع زمانی که در شهر بودم با آن مواجه شدم. من جای مناسبی برای تمرین در خارج از کمپ ندارم و یکی از دلایلی بود که مصدومیتم بیشتر شد. زمانی که در باشگاه ورزش می کردم، نمی توانستم وزنه بزنم و این حرکت روی مصدومیتم فشار می آورد. این مسائل در جلسه مطرح شد و وزیر ورزش به موساد قول داد که همه امکانات از جمله سالن وزنه را در اختیار ما بگذارد. البته فدراسیون تجهیزاتی هم برای ما در نظر گرفته است. در شهرستان درود قصد دارند سالن وزنه برداری و در خور شأن این رشته را در اختیار ما قرار دهند.

دوست دارم برای نسل آینده کاری انجام دهم

حسینی گفت: استعدادهای زیادی در سطح شهرستان داریم اما امکاناتی که در سالن تمرین داریم محدود به چند ورزشکار است که می توانند تمرین کنند. این مشکل ما را از کار در جستجوی استعداد باز می دارد. وقتی مردم شهر و دیارم اینقدر از من حمایت می کنند، دوست دارم برای آنها کاری انجام دهم و برای نسل آینده کاری انجام دهم. ناگفته نماند زمانی که والدین فرزندان خود را به زمین ورزشی می فرستند ابتدا به امکانات آن رشته نگاه می کنند، اگر من جای آنها بودم کودک را به این سالن تمرین نمی فرستادم. در مورد تجهیزات و وزنه قول هایی به ما دادند که امیدوارم به آنها عمل کنند.

شرایط اردوهای تیم های ملی بهتر شده است

وی درباره شرایط فعلی اردوهای وزنه برداری گفت: مدت زیادی نیست که نهاد فدراسیون با تغییرات و تغییراتی مواجه شده است اما واقعیت این است که در سطح اردوها و شرایط تیم های ملی تغییرات و تغییراتی به وجود آمده است. نسبت به گذشته بهتر شده ایم اما هنوز سطح شهرستان تغییر نکرده است اما فدراسیون پیگیر این موضوع است.

من رکورد 50 کیلو اضافه کردم

حسینی درباره مسابقات جهانی و شروع اردوی تیم ملی گفت: اردوها از هفته آینده آغاز می شود. مسابقات جهانی اولین انتخاب برای المپیک است که شرکت کنندگان زیادی در آن شرکت خواهند کرد. وزن 81 کیلوگرم به تازگی به لیست المپیک اضافه شده است و انتظار دارم رده های پایین تر در این دسته شرکت کنند. مسابقه سختی در پیش داریم و نمی توان آن را با آسیا مقایسه کرد، هدف من این است که با آمادگی خوب روی تخته بروم. از روزی که وزنه برداری را شروع کردم هدفم صعود بود، اولین سالی که در بازی های آسیایی شرکت کردم در این مسابقات رکورد 50 کیلوگرم را به دست آوردم که سومین عملکردم بود. این افزایش در طول سه سال اتفاق افتاد، البته می توانستم در زمان کمتری این کار را انجام دهم، اما گاهی اوقات آسیب ها و وقفه ها مانع از آن می شد.

انتهای پیام/