برگزاری ۲۰ عنوان برنامه به مناسبت ایام غدیر در خلیل آباد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام علی علوی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: فضاسازی رسانه به خصوص در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و خصوصی، هماهنگی برای تبلیغات محیطی گسترده و نیز آذین بندی درب ادارات و دستگاه‌های اداری، اماکن عمومی و خصوصی برگزاری مراسم جشن و سخنرانی ترجیحاً با موضوع‌های مربوط به انتخابات و چله خدمت به یاد شهید خدمت آیت الله رئیسی و همراهان وی، از جمله برنامه‌های ایام دهه امامت و ولایت است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلیل آباد افزود: امروز ولایت فقیه امتداد غدیر است و شیعه ۱۴۰۰ سال خون داده تا این موقعیت به دست او بیفتد و اگر این اندازه غدیر مورد اهمیت است به دلیل قدم‌هایی است که برای هدایت بشر برداشته شده است.

علوی مقدم با اعلام اینکه اجرای برنامه‌های مختلف در دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی مساجد هیئات مذهبی و بقای متبرکه برگزار می‌شود، اظهار کرد: ساماندهی راه اندازی کاروان‌های خودرویی و موتوری، برگزاری جشن‌های خانگی از دیگر برنامه‌های عید غدیر در شهرستان است.

علوی مقدم به برپایی جلسات جشن خانگی و مداحی و جهاد تبیین پیرامون انتخابات و فرزند آوری و عفاف و حجاب، برگزاری سخنرانی با موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی برپایی کاروان شادی به صورت خودرویی در سطح شهرستان و راه اندازی پویش نصب پرچم اشاره کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلیل آباد تاکید کرد: عزت امروز اسلام مدیون امام خمینی و خلف صالح حضرتش امام خامنه ای و شهدایی است که در راه اعتلای کلمه حق هزینه دادند.

برگزاری نمایش خیابانی با موضوع غدیر

وی افزود: برگزاری نمایش خیابانی با موضوع غدیر به منظور شناختن مقام حضرت علی (ع) و بیان حادثه غدیر توسط مجموعه‌های فرهنگی و تبلیغی، از دیگر برنامه‌های در دست اجرای ستاد به شمار می‌رود.

علوی مقدم گفت: در شب عید غدیر به همراه نورافشانی، پیاده‌روی از مسجد جامع به سمت مسجد صاحب زمان بر پایی ایستگاه‌های صلواتی در میدان مرکزی و میدان ورودی شهر توسط هیئت‌های مذهبی ابراهیم آباد و مجمع انصارالحسین علیه السلام، ماشین نویسی و نصب پرچم بر روی خودروهای عمومی نظامی و انتظامی، برگزاری مسابقات خوشنویسی نقاشی طراحی با موضوع غدیر و همچنین خطبه ۳۱ و ۵۳ نهج البلاغه و زیارت جامعه کبیر، برگزاری مسابقات کتابخوانی جاذبه و دافعه امام علی علیه السلام توسط نهاد کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات خوشنویسی، نقاشی طراحی با موضوع غدیر توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری مسابقات ورزشی توسط اداره ورزش جوانان با عنوان امیرالمومنین (ع) برگزاری همایش ویژه خواهران با موضوع زنان پیشگامان دفاع از حریم ولایت و همچنین جشن مخصوص ۶۰۰ نفر از دانش آموزان متوسطه دوم با حضور مادران آنان ادامه برنامه‌های این شهرستان در عید سعید غدیر است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلیل آباد برگزاری نماز عید غدیر همراه با تجلیل از سادات جلیل القدر در محل مسجد صاحب زمان و توسعه و گسترش اطعام‌های میدانی، ترویج سنت عیادت از جانبازان و بیماران در منزل و بیمارستان و همچنین بازدید از خانواده‌های سادات شهدا و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از دیگر برنامه‌های این اداره در خلیل آباد نام برد.

وی یکم تیرماه را سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی نام برد و گفت: فرهنگ غدیر نگاهی بزرگ را پیش روی پای ما می‌گذارد لذا برنامه ریزی برای غدیر عشق به مولا علی (ع) موجب خوشحالی‌ها دل‌ها می‌گردد.