ورزشی

برنامه ایران در روز نهم بازی‌های هانگژو/ روز سرنوشت‌ساز حدادی

ورزشکاران ایران در روز نهم بازی‌های آسیایی در ۱۱ رشته ورزشی به مصاف رقبای خود می‌روند.

به گزارش ایران تودی، بازی‌های آسیایی هانگژو به نهمین روز رسیده و نماینده‌های ورزش ایران فردا (دوشنبه، نهم آنلاین) در ۱۱ رشته از جمله دوومیدانی، قایقرانی، وزنه‌برداری رقابت می‌کنند.  

پنج نماینده دوومیدانی ایران تاکنون بدون مدال به کار خود پایان داده‌اند و فردا احسان حدادی در پرتاب دیسک به دنبال کسب اولین مدال دوومیدانی در این دوره از بازی‌هاست.  

حدادی که در چهار دوره قبل این بازی‌ها طلای پرتاب دیسک را تصاحب کرده، در صورتی که فردا پنجمین طلا را به دست بیاورد به پرافتخارترین ورزشکار ایران در ادوار مختلف بازی‌های آسیایی تبدیل می‌شود؛ روزی مهم برای ستاره‌ای که در پایان دوران حرفه‌ای خود قرار دارد.  

قایقرانان ایران هم در نهمین روز بازی‌ها در دور فینال آب‌های آرام مسابقه می‌دهند و شانس کسب مدال دارند.  

برنامه ایران در روز نهم بازی‌های آسیایی به شرح زیر است:

اسکیت سرعت

گروه اول مقدماتی ۳ هزار متر امدادی مردان: ایران با ترکیب امیر بهزادی، کیارش شامحمدی، آزاد همتی و محمدامین حیدری، شروع از ساعت ۴:۳۰

فینال ۳ هزار متر امدادی زنان: ایران با ترکیب نگین شیخی، نهال مقدم، ملیکا منوچهری و مهشید کیایی، شروع از ساعت ۵

فینال ۳ هزار متر امدادی مردان: ایران با ترکیب امیر بهزادی، کیارش شامحمدی، آزاد همتی و محمدامین حیدری، شروع زا ساعت ۵:۲۵

تیروکمان

مرحله یک هشتم حذفی میکس تیمی ریکرو: تیم مبینا فلاح و رضا شبانی – تیم میکس قزاقستان ساعت ۴:۳۰

مرحله یک هشتم حذفی میکس تیمی کامپوند: تیم گیسا بایبوردی  و محمدصالح پالیزبان – تیم میکس تایلند،  ساعت ۴:۳۰

مرحله یک هشتم حذفی کامپوند تیمی مردان: تیم ایران با ترکیب محمدصالح پالیزبان، آرمین پاکزاد و میلاد رشیدی – تیم عربستان،  ساعت ۵:۳۰

مرحله یک هشتم  حذفی ریکرو تیمی زنان: تیم ایران با ترکیب مبینا فلاح، یسنا پورماهانی و زهرا نعمتی – تیم قزاقستان،  ساعت ۶:۴۰

مرحله یک هشتم  حذفی ریکرو تیمی مردان: تیم ایران با ترکیب رضا شبانی، محمدحسین گلشنی و صادق اشرفی – تیم ازبکستان، ساعت ۶:۴۰

مرحله یک شانزدهم حذفی کامپوند مردان: آرمین پاکزاد – وان دی نگویین از ویتنام همچنین محمد صالح پالیزبان (حریف مشخص نیست)، ساعت ۹:۰۵

مرحله یک شانزدهم حذفی کامپوند زنان: گیسا بایبوردی – آنه فام از ویتنام،  ساعت ۹:۰۵

مرحله یک سی و دوم حذفی ریکرو زنان: یسنا پورماهانی – ریم النقیب از کویت همچنین مبینا فلاح – حایا الحجری از قطر،  ساعت ۱۱:۴۵

مرحله یک شانزدهم حذفی ریکرو مردان: رضا شبانی(حریف مشخص نیست) همچنین محمدحسین گلشنی (حریف مشخص نیست)، ساعت ۱۲:۱۵

کوراش 

دور یک چهارم نهایی وزن منهای۸۷  کیلوگرم زنان: ملیکا امید مقابل توکاش جییوتی از هند،  شروع مسابقات از ساعت ۵ 

دور یک چهارم نهایی وزن منهای ۸۷ کیلوگرم زنان: زهرا باقری مقابل ساییوا از قرقیزستان 

یک چهارم وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان: صادق آذرنگ یا چائوهان یاشکومار از هند

قایقرانی

فینال کایاک یک نفره ۱۰۰۰ متر مردان: علی آقامیرزایی، ساعت ۵:۳۰

فینال کانو یک نفره ۱۰۰۰ متر مردان: محمدنبی رضایی، ساعت ۵:۴۰

فینال کانو دو نفره ۵۰۰ متر زنان: مائده شورگشتی و هیوا افضلی، ساعت۶:۲۰

فینال  کایاک دو نفره ۵۰۰ متر زنان: هدیه کاظمی و الناز شفیعیان، ساعت ۶:۲۵

فینال کایاک دو نفره ۵۰۰ متر مردان: سپهر ساعتچی و پیمان قویدل، ساعت ۷:۱۰

فینال کانو دو نفره ۵۰۰ متر مردان: عادل مجللی و کیا اسکندانی، ساعت ۷:۱۵

بدمینتون 

دور یک سی‌ودوم: یگانه کرمانی و علی حیاتی، شروع از ساعت ۵:۳۰

دوومیدانی

گروه دوم مقدماتی ۴۰۰ متر مانع مردان: مهدی پیرجهان، ساعت ۵:۵۳

فینال پرتاب دیسک: احسان حدادی و حسین رسولی، شروع از ساعت ۱۵:۱۰

کبدی 

دور گروهی مردان: ایران – پاکستان، ساعت ۹:۳۰

شطرنج

دور سوم تیمی: پرهام مقصودلو، بردیا دانشور، پویا ایدنی و سید محمدامین طباطبایی با تیم ازبکستان، شروع ۱۰:۳۰

وزنه‌برداری

دسته ۶۴ کیلوگرم زنان: ریحانه کریمی، شروع از ساعت ۱۴:۳۰

شیرجه 

تخته ۱ متر انفرادی: سید محمد مقدسی، شروع از ساعت ۱۴:۳۰

واترپلو 

مرحله گروهی: ایران – کره‌جنوبی، ساعت ۱۶

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.