اقتصادی

برترین‌های پارک فناوری پردیس معرفی شدند

در حاشیه اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس شرکت‌ها و محصولات برتر این پارک معرفی شدند.

 به گزارش ایران تودی، در حاشیه بیست و یکمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس که با حضور معاون علمی،  فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری برگزار شد، برترین شرکت‌های پارک فناوری پردیس در سال ۱۴۰۱ معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

همزمان با برگزاری بیست و یکمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس و با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری، ۹ شرکت‌ برتر پارک فناوری پردیس در سال ۱۴۰۱ معرفی شدند.

از میان ۹ شرکت منتخب، ۵ شرکت از میان شرکت‌های مستقر در پارک، یک شرکت از میان شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان، یک شرکت از میان شرکت‌های عضو شعب، یک شرکت از کریدور خدمات تخصصی کسب و کار و یک شرکت به عنوان برترین برترین‌ها معرفی شدند.

شرکت برتر در «توسعه فناوری و خلق نوآوری»

شرکت «توسعه دانش و فناوری ایلیا» فعال در حوزه تولید مواد نانو و از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس با تولید ۵ محصول فناورانه و تولید ۳ عنوان محصول جدید، به عنوان شرکت برتر پارک در «توسعه فناوری و خلق نوآوری» معرفی شد.

این شرکت ۳ مورد نوآوری منجر به بهبود کارایی، ۳ مورد نوآوری بازار، ۲ مورد نوآوری در سطح بین‌المللی در سال گذشته داشته است. کسب دانش فنی به واسطه تحقیق و توسعه درون‌زا از دیگر دلایل انتخاب این شرکت بوده است.

شرکت برتر در «توسعه اقتصادی»

شرکت «کانی کاوان شرق» فعال در حوزه مکانیک و اتوماسیون و از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس با درآمد ۹۷۶ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱ و سود ۳۷ میلیارد ریالی به عنوان شرکت برتر پارک در «توسعه اقتصادی» معرفی شد. این شرکت در سال گذشته افزایش ۴.۳۹ برابری درآمد را داشته است.

صادرکننده برتر پارک فناوری پردیس

شرکت «پویندگان راه سعادت» فعال در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با درآمد ارزی بیش از ۲ میلیون یورو توانست به عنوان «صادرکننده برتر» پارک معرفی شود. از مقاصد صادراتی این شرکت می‌توان به ترکیه، سوئد، اندونزی، بلاروس و عراق اشاره کرد.

شرکت برتر در «توسعه سازمانی»

شرکت «سنا برق توان» فعال در حوزه مکانیک و اتوماسیون و از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با برخورداری از تیم و فرایند مدیریت تحقیق و توسعه تخصصی توانست به عنوان شرکت برتر در «توسعه سازمانی» معرفی شود.  

تعریف همکاری‌های فناورانه با مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی یا شرکت‌های فناور داخلی و خارجی، برخورداری از فرآیند جذب نیروی انسانی متخصص و کارآمد و فرآیند آموزش و ارتقاء نیروی انسانی از دیگر ویژگی‌های این شرکت است.

شرکت برتر در «همکاری با دانشگاه»

شرکت «آریاطب فیروز» فعال در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس با یک پروژه تعریف شده در طرح دستیار فناوری، ۲ کارآموز و کارورز جذب شده، ۵ نفر فارغ‌التحصیل جذب شده به عنوان شرکت برتر پارک در «همکاری با دانشگاه» معرفی شد.

مشارکت فعال در میزبانی از بازدیدها و رویدادهای دانشجویی از دیگر دلایل این انتخاب بوده است.

شرکت برتر مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

شرکت «فن آذرخش پروا» فعال در حوزه تحقیق، طراحی و تولید بازی‌های ویدئویی و از شرکت‌های عضو مرکز فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس با رشد ۲۵ برابری فروش در سال دوم معادل ۱۶.۷ میلیارد ریال، به عنوان شرکت برتر مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس معرفی شد.

پیاده‌سازی ساختار سازمانی و برخورداری از مهارت شرکت‌داری و افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی کارکنان تمام وقت از دیگر دستاوردهای این شرکت در سال ۱۴۰۱ بوده است.

شرکت برتر شعب پارک فناوری پردیس

شرکت «فناوران وندا فارمد» فعال در حوزه فناوری زیستی و از شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی با درآمد ۳۱.۶ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱ و رشد ۶ برابری فروش و سودآوری ۱.۲۱۷ میلیون ریالی به عنوان «برترین شرکت عضو شعب» پارک فناوری پردیس معرفی شد.

کارگزار برتر ارائه خدمات تخصصی کسب و کار

شرکت «مبنا پژوهان فناوری‌های نوین آتیه» از شرکت‌های عضو کریدور خدمات تخصصی کسب و کار پارک فناوری پردیس و فعال در زمینه توسعه بازار محصولات شرکت‌های فناور، به عنوان شرکت برتر ارائه خدمات تخصصی کسب و کار معرفی شد.

ارائه خدمت به صنایع به‌خصوص رفع نیاز از صنایع پتروشیمی و پالایشی از طریق بومی‌سازی فناوری از فعالیت‌های این مجموعه بوده است.

فناور برتر و برترین برترین‌های پارک فناوری پردیس

شرکت «کانی کاوان شرق» فعال در حوزه مکانیک و اتوماسیون و از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس با عملکرد شاخص در سرفصل‌های توسعه اقتصادی و توسعه سازمانی و درآمد ۹۷۶ میلیارد ریال و افزایش ۴،۳۹ برابری درآمد در سال ۱۴۰۱، به عنوان «فناور برتر و برترین برترین‌های پارک فناوری پردیس» در سال ۱۴۰۱ معرفی شد.

برخورداری از فرآیند و تیم تخصصی تحقیق و توسعه، اجرای پروژه‌های تحقیق و توسعه محصولات، تعریف همکاری‌های فناورانه با مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و شرکت‌های فناور داخلی و خارجی، برخورداری از فرآیند جذب نیروی انسانی متخصص و کارآمد، برخورداری از فرآیند آموزش و ارتقاء نیروی انسانی، برخورداری از فرآیند نگهداشت نیروی انسانی، از تیم تخصصی بازاریابی و فروش و از فرآیند ارتباط با مشتری وخدمات پس از فروش و برخورداری از ابزارها و فرآیندهای مطالعات بازار داخلی و خارجی از دیگر ویژگی‌های این شرکت بوده است.

جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس هر ساله به سنجش عملکرد یک ساله شرکت‌های عضو پارک می‌پردازد و همزمان با اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود. انتخاب شرکت‌های برتر بر اساس سرفصل‌های اعلامی به شرکت‌ها است.

تمام شرکت‌های عضو پارک اعم از مستقر و غیر مستقر، شرکت‌های مرکز رشد فناوری نخبگان که مراحل اولیه را طی کرده و در دوره رشد به سر می‌برند و شرکت‌های عضو شعب که توانسته‌اند فرآیند عضویت پارک را طی کنند و عملاً با تایید هیات اجرایی شعبه و کمیته پذیرش پارک به عضویت رسمی پارک فناوری پردیس درآمدند و شرکت‌های عضو کریدور خدمات تخصصی کسب و کار برای معرفی برترین شرکت‌های عضو مورد بررسی قرار گرفتند. در ارزیابی امسال بیش از ۲۹۰ شرکت مخاطب قرار گرفتند که بیش از ۹۰ درصد شرکت‌ها در این دوره از ارزیابی شارکت داشتند. این مشارکت نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

محصولات برتر

محصولات برتر در این دوره از اجلاس که رونمایی شدند، عبارتند از:

* میکرو پیپت‌های مورد نیاز درمان ناباروری

* قرص ایبروتینیب

* نانوذرات لیپیوزومال

* دستگاه پیشرفته تله کاردیوگراف ۱۲ لید برای تشخیص بیماری قلبی

* کرم گیاهی برای درمان لیشمانیوز

* فناوری ساخت گرانول از گیاهان دارویی

* فرستنده مایع خنک‌تلویزیون دیجیتالی

* ریپیتر ۱۰ برنامه رادیویی اف ام

* سروو موتور BLDC کاربردی در صنایع لوازم خانگی و فیلر جوشکاری.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.